trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Londoną išskirtumu žavinti lietuvaitė autoritetų nepripažįsta
tiesa.com

Gabrielė Gzimailaitė – jauna ir žavi 21-erių lietuvaitė kaip stiliaus tinlaraštininkė (angl. blogger) žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Londone. Prieš ketverius metus savo mados tinklaraštį pradėjusi kurti mergina šiandien gali pasigirti turinti tūkstančius sekėjų. Interviu su „Tiesa” ji atskleidė, kodėl nemyli Londono.

 - Kaip įsitvirtinai Anglijoje?

 - Atvykau į Angliją su mama ir sese, kai man buvo tik 10 metų. Tai buvo prieš maždaug 11 metų. Laikas bėga labai greitai, bet vis dar atsimenu tą karštą rugpjūčio dieną, kai atskridome į Londoną. Pirmą kartą pamatėme dangoraižius. Buvo nuostabu.

 - Dažnam emigrantui pradžia svečioje šalyje būna sunki: sunku priprasti prie kitokių žmonių, klimato, vietos, o dar reikia įsitvirtinti darbo rinkoje. Kokia buvo tavo praždia?

 - Kadangi buvau vaikas, man sunkiausia buvo su kalba. Nors dvejus metus mokiausi anglų kalbos Lietuvoje, vis tiek nieko nemokėjau ir negalėjau susišnekėti su kitais žmonėmis. Prireikė gero pusmečio, kad viską suprasčiau. Vaikams labai lengva priprasti ir išmokti kalbą. Po metų galėjau puikiai susišnekėti angliškai, o dabar turiu ir britišką akcentą. Žmonės niekada neatspėja, kad aš iš Lietuvos.

 - Kuo labiausiai tave žavi Jungtinė Karalystė?

 - Tiesą pasakius, nėra taip, kad mylėčiau Londoną. Čia įdomu, daug galimybių, visko daug. Kartais, to visko ir yra per daug. Reikia ramybės. Londonas yra labai veiklus ir užimtas miestas ir tikrai nežinau, ar norėčiau čia gyventi visą gyvenimą. Manau, kad po 20 metų persikelsiu į šiltesnio klimato šalį, nes negaliu pakęsti šalčio. Anglijoje beveik visada šalta, šlapia ir lietinga. Tačiau ši šalis žavi tuo, kad čia yra visokių tautybių žmonių, restoranų, daugybė parduotuvių. Taip pat gatvėse pilna nerealaus stiliaus pojūtį turinčių žmonių, ten jų gali prisižiūrėti visokiausių. Čia visada bus ką veikti, ką aplankyti. Muziejai, galerijos, teatrai, parkai - Londone yra viskas.

[1813,1814]

 - Gabriele, kokia veikla šiuo metu yra tavo pagrindinė? Būtų teisinga sakyti, kad esi prefesionali blogerė?

Taip, esu blogerė, bet kol kas negaliu iš to pragyventi, todėl dirbu „Karl Lagerfeld" parduotuvėje Londone. Artėja paskutiniai metai universitet, todėl šiais mokslo metais daugiau laiko skirsiu mokslams.

 - Kaip sugalvojai susikurti tinklaraštį apie stilių?

 - Internete sekiau vieną norvegę blogerę, kuri keldavo savo stiliaus derinius į internetinį puslapį ir pamaniau, kad reikia ir man pabandyti. Man labai patiko idėja, kad ji pasakoja apie tai, tai, ką nuveikė per dieną, ką valgė, ką rengėsi. Neklausiau nei draugų, nei šeimos patarimų, tiesiog ėmiau ir susikūriau tinklaraštį.

[1815]

[1817]

 - Kada pradėjai domėtis mada ir supratai, kad ir tavo išskirtiniu stiliumi domisi aplinkiniai?

 - Mada pradėjau domėtis visai netikėtai, gal kai buvau 16-17 metų. Iš pradžių tai buvo tik pomėgis, norėjau tiesiog stilingai atrodyti, o stilingai tuo metu reiškė... kaip visos. Juk paauglystė. Po to atradau save, pastebėjau, kokius drabužius labiau nešioju, kokių visai nereikėtų pirkti ir taip susiformavo mano stilius. Tai, kad mano stiliumi domisi aplinkiniai supratau gal prieš dvejus metus, kai pradėjau kelti savo stiliaus derinukus į „Instagram“ ir „Facebook“. Surinkdavau nemažai „Like”, taip pat gaudavau visokiausių klausimų ir patarimų.

 - Kiekvienas turime žmogų, kuris mums yra autoritetas, bandome būti panašiais, bei lygiuotis į juos. Kas tau yra autoritetas?

 - Aš autoriteto neturiu. Turiu daugybę žmonių, kurie mane įkvepia, pavyzdžiui, Olivia Palermo, Rosie Hungtington. Pažiūrėjus į jų nuotraukas, norisi nusipirkti visus drabužių derinius, kad tik atrodyčiau taip nuostabiai, kaip jos. Tačiau niekada taip nedarau. Galbūt man visiškai netiktų tai, ką jos dėvi.

[1816]

[1818]

 - Modelio darbas tau irgi nėra svetimas.

 - Vaikystėje lankiau modelių būrelį. Dalyvavom konkursuose, keliavom po rytų Europą. Kadangi su tuo užaugau, visą gyvenimą galvojau, kad būsiu modelis, kad be šito darbo daugiau nieko nenorėsiu. Paauglystėje dalyvavau keliuose madų pasirodymuose, teko ir podiumu eiti, ir fotografuotis fotosesijose, tačiau po kelių metų viskas praėjo. Turnūt išaugau ir ačiū Dievui. Dabar jau nė už ką nenorėčiau būti modeliu, todėl šia veikla nebeužsiimu ir nesidomiu. Manau, atradau sau geriausią variantą. Galiu ir pasifotografuoti, ir dalintis savo stiliumi vienu metu, kai rašau blogą.

 - Kokiuose mados renginiuose yra tekę pabuvoti ką tau reikėdavo daryti?

 - Man yra tekę būti „Mados Infekcijoje“, Paryžiaus ir Londono madų savaitėse. Londono madų savaitė - labai įdomi, visi renkasi toje pačioje vietoje, visada pamatysi tūkstančius fotografų. žmones. Šiais metais gavau 7 bilietus į madų šou, buvo labai įdomu, kadangi esu ‘blogerė‘, galėjau sėdėti pirmoje eilėje su Anglijos televizijos ir mados žvaigždėmis. Tai nebuvo garsių dizainerių šou, bet vis tiek buvo labai įdomu ir su lietuvišką „Mados infekcija“ nepalyginsi. Joje buvau prieš kelerius metus, galbūt dabar jau viskas pasikeitę, bet Lietuvai dar daug reikia mokytis iš kitų šalių.

 - Turi daugybę pasekėjų ir „Facebook”, „Instagram” tinkluose, žmonės tavimi žavisi, kopijuoja tavo stilių ir nori būti panašūs į tave. Kaip jautiesi būdama pastebėta ir įvertinta?

 - Visi mėgsta dėmesį. Labai linksma, kad galiu įkvėpti jaunas merginas, kad jos klausia mano stiliaus patarimų išleistuvėms ar gimtadieniui. Tai tikrai nerealus jausmas. Be savo skaitytojų aš nebūčiau pasiekusi tiek, kiek pasiekiau dabar. Prieš keletą savaičių į „Karl Lagerfeld“ parduotuvę užėjo dvi panelės, viena iš jų prisistatė ir pasakė, kad seniai mane seka socialiniuose tinkluose, kad aš ją įkvėpiu ir kad jai labai patinka mano stilius. Tai buvo vienas iš maloniausių dalykų. Labai džiaugiausi, nes Lietuvoj niekada niekas neprieis, neužkalbins. O galėtų, nes labai mėgstu bendrauti ir susipažinti su naujais žmonėmis.

 [1820]

2015 11 15 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt