penktadienis, spalio 30 d.
Londonas – ant parako statinės: prieš policijos valią mieste vyksta priešingų grupių akistata
Alfa.lt

Nepaisydami policijos raginimų dėl koronaviruso likti namuose, Londone keli šimtai žmonių, tarp jų – kraštutinių dešiniųjų aktyvistai, susirinko į demonstraciją centrinėje Parlamento aikštėje.

Daugybė žmonių susirinko prie karo laikų ministro pirmininko Winstono Churchillio paminklo ir Kenotafo – memorialo karuose žuvusiems britų kariams. Abu paminklai valdžios nurodymu jau anksčiau buvo užkalti plokštėmis.

Pareigūnai nuogąstauja, kad kraštutinių dešiniųjų aktyvistai, neva siekiantys apsaugoti paminklus, bandys išprovokuoti konfliktą su protestuotojais prieš rasizmą.

Kraštutinių dešiniųjų grupės „Britain First“ lyderis Paulas Goldingas tvirtino, kad aktyvistai susirinko „saugoti savo paminklų“.

„Man jau baisiai įgriso, kad valdžia du savaitgalius iš eilės leido vandalizmą prieš mūsų nacionalinius paminklus“, – naujienų agentūrai „Press Association“ sakė jis.

Visame pasaulyje paminklai tapo juodaodžio George'o Floydo mirties išprovokuotų demonstracijų prieš rasizmą ir policijos smurtą „karštaisiais taškais“ .

Didžiojoje Britanijoje šie protestai sukėlė nacionalines diskusijas apie imperijos palikimą ir jos vaidmenį prekyboje vergais. Sekmadienį Bristolio mieste protestuotojai nuvertė prekiautojo vergais Edwardo Colstono statulą, nuvilko ją į uostą ir įmetė į vandenį. Londone W. Churchillio statula buvo pašiepta žodžiais „buvo rasistas“.

Policija, siekdama užkirsti kelią smurtiniams susirėmimams, šeštadienį įvedė griežtų apribojimų. Valdžia taip pat atitvėrė kitus Parlamento aikštėje esančias paminklus, tarp jų – Nelsono Mandelos ir Abrahamo Lincolno statulas.

Policijos viršininkas Basas Javidas paragino žmones dėl koronaviruso grėsmės iš viso nesiburiuoti arba bent jau laikytis numatyto maršruto ir iki 17 val. pasitraukti iš gatvių. Nepaklususiesiems gresia suėmimas.

Anot viršininko, nors praeitą savaitgalį dauguma demonstracijų buvo taikios, kai kurie protestuotojai „buvo linkę sutrikdyti tvarką“, todėl buvo užpulti policininkai ir smurtauta.

Praėjusį savaitgalį buvo suimta daugybė žmonių.

Viena iš judėjimo „Juodųjų gyvybės svarbios“ (Black Lives Matter, BLM) grupių pareiškė dėl kraštutinių dešiniųjų aktyvistų buvimo atšaukianti šeštadienį planuotą protestą. Vis dėlto kai kurios antirasistinės demonstracijos tikriausiai įvyks. 

2020 06 13 18:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt