šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Londone auga nauja talentingų lietuvaičių karta
tiesa.com

Londono lituanistinė mokykla „Mano pirmieji mokslai“ šį pavasarį pastatė pasaulinei Žemės dienai skirtą spektaklį „Vabalai tinginiai mokiniai“ pagal Liutauro Degėsio poezijos knygą vaikams „Žolynas - Žvėrynas“. Muzikiniame spektaklyje vaidino, vaizdo ekranizacijas kūrė bei įgarsino 5-9 metų mokyklos mokiniai.

Šis spektaklis yra antrasis „Mano pirmųjų mokslų“ įsteigto „Jaunųjų talentų inkubatoriaus“ renginys. Prieš mėnesį vyko pirmasis – atidarymas. Penkių metų mokyklos darbo praktika rodo, kad Londone auga daug talentingų lietuvaičių ir jiems reikia sudaryti sąlygas skleisti savo talentus ir lietuviškoje aplinkoje tam, kad jaustųsi įvertinti, ir taip išlaikytų ryšį su gimtąja kalba bei Lietuva.

„Nereikia lietuviškumo uždaryti tik ryšiu su Lietuva. Linkiu lietuviškumą suprasti platesne prasme – ką lietuviai galėtų duoti ne tik Lietuvai. „Jaunųjų talentų inkubatorius“ galėtų būti tramplynu Lietuvoje ir JK gyvenantiems lietuvaičiams įsitvirtinti ir JK rinkoje“, – po spektaklio vaikams „Vabalai tinginiai mokiniai“ kalbėjo filosofas, rašytojas ir poetas, docentas daktaras Liutauras Degėsys.

Kovo 22 – 23 dienomis ,,Sin Ship and Shovel“ lietuviškame klube rodytas spektaklis nukėlė žiūrovą į lietuviškas pievas pilnas vabalėlių, paukščių, vaistažolių, pievos gėlių ir kartu linksmino bei mokė netingėti, save prižiūrėti ir globoti žaliąjį pasaulį. Mokyklos mokiniai turėjo gerą progą ne tik vaidinti spektaklyje, bet ir gyvai pabendrauti su spektaklio tekstų autoriumi. Kūrėjas žavėjosi vaikų nulipdytais vaizdo ekranizacijų veikėjais, taip pat savo dėmesiu lepino ir žiūrovus, skaitė jiems poeziją, dalino autografus ir gyrė Londono lietuvių bendruomenę už draugiškumą, aktyvumą ir šilumą.

Tėvai atrado naujus savo vaikų talentus

Spektaklio pagrindinio vaidmens (Kandis) atlikėjos Tijos mama Margarita Skvarčienė pasakojo: ,,Nuostabiausia, ką dukra pasiėmė iš šių mokslų yra žinojimas, jog ji gali pabandyti ir tai, ko nemoka, pavyzdžiui, dainuoti, groti gitara, vaidinti. Kai pradeda tai daryti, jai sekasi, be to gauna palaikymą, griūna vaiko psichologinės sienos, ji pirmauja mokykloje ir tai pastebi anglų mokytojai“.

Kito vaidmens (Musės) atlikėjos mama Živilė džiaugėsi, kad „Mano pirmųjų mokslų“ mokiniai ne tik mokosi gimtosios kalbos, bet gali ir labai plačiai susipažinti su menais bei susitikti su žymiais lietuvių žmonėmis. Vaikai turi galimybę mokytis iš asmenybių, jie žavisi jomis ir kiekvienas, kad ir neilgam atvažiavęs, mokytojas turi įtakos vaiko ugdymui.

,,Tokie renginiai labai reikalingi vaikams, jie ugdo drąsą, kurios neturi net patys tėvai, skatina kūrybiškumą“, – sakė Uodą spektaklyje vaidinusio Rojaus mama Aušra.

„Jaunųjų talentų inkubatorius“ neleis pamiršti lietuviškų šaknų

„Jaunųjų talentų inkubatorius“ yra turiningas, kartą per mėnesį vykstantis, sekmadienio renginys visai šeimai; organizuojamas taip, kad visi į jį atkeliavę žiūrovai bei svečiai būtų įtraukti į įdomią veiklą. Detali informacija apie renginius ateityje bus skelbiama mokyklos tinklalapyje ir spaudoje“, – sakė mokyklos vadovė Simona Staputienė.

Ateityje „Jaunųjų talentų inkubatoriuje“ galės dalyvauti ne tik „Mano pirmųjų mokslų“ mokiniai, bus laukiami visi norintys pristatyti savo įvairius talentus mažieji lietuvaičiai. Šis renginys netaps konkursu, tai bus tiesiog puiki proga būti pastebėtam ir augti.

Liutauras Degėsys akcentavo, jog skatinti vaikų kūrybingumą yra labai svarbu ir ateityje šis „Jaunųjų talentų inkubatorius“ bus ne tik paskata reikštis vaikams, bet ir taps tiltu bendradarbiauti Lietuvoje ir JK gyvenantiems talentingiems žmonėms.

2013 03 25 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt