ketvirtadienis, spalio 22 d.
Londone – dar viena akcija dėl įvykių Garliavoje (nuotraukos)
tiesa.com

Šeštadienį apie 50-70 Londono lietuvių susirinko į akciją prie Lietuvos ambasados pastato Jungtinėje Karalystėje pareikšti savo nuomonės dėl įvykių Garliavoje. Tai buvo jau antras sanbūris per savaitę, kuriame Anglijoje gyvenantys lietuviai reiškė nepasitenkinimą Lietuvos teismo sprendimu grąžinti Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai.

Susirinkusieji plakatais ir žodiniais pareiškimais ragino palikti mažametę mergaitę gyventi su jos buvusia globėja, Kauno teisėja Neringa Venckiene. Kėdainių rajono apylinkės teismas yra priėmęs sprendimą vaiką perduoti motinai L.Stankūnaitei. Teismas prieš porą savaičių taip pat išdavė leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N.Venckienės namų.

Praėjusią savaitę vaiko paėmimas iš N.Venckienės, dviem žmogžudystėmis įtariamo D.Kedžio sesers, namų virto susistumdymu, per kurį nukentėjo ir mažametis vaikas. Liudininko filmuotoje medžiagoje matyti, kaip pareigūnai ir L.Stankūnaitė grūmėsi su vaiko nenorėjusiais atiduoti seneliais, N.Venckienės ir D.Kedžio tėvais. Sąmyšį nutraukė Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja, pareiškusi, kad vaikas yra traumuojamas ir pareikalavo nutraukti teismo sprendimo vykdymą.

Londone lietuviai laikė plakatus, kuriuose ragino „sustabdyti smurtą prieš vaikus“ ir palikti mergaitę N.Venckienės namuose. Dalis plakatų buvo anglų kalba.

Vienas emigravęs lietuvis laikė plakatą, kuriuo raginu „visus pedofilus, teisėjus ir politikus“ pasekti jo pavyzdžiu ir palikti Lietuvą. Akcijoje prie ambasados buvo matyti keletas mažamečių vaikų.

2012 04 01 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt