ketvirtadienis, liepos 7 d.
Londone gyvenančiam vyrui bus įdėtas 3D akies protezas
Alfa.lt
Pixabay
Akių operacija

Rytų Londone gyvenantis vyras taps pirmuoju žmogumi, kuris turės 3D spausdintą akių protezą. Tikimasi, kad tai gali sumažinti pacientų, laukiančių akies protezų, skaičių.

Tikimasi, kad akis bus tikroviškesnė nei tradicinė akrilo akies protezas. Taip pat per pusę – nuo ​​šešių iki trijų savaičių – sutrumpės pacientų protezavimo laikas.

„Man reikėjo protezo nuo 20 metų ir aš visada tai žinojau“, – sakė 40-ies metų Steve Varze. - „Išeidamas iš namų dažnai žvilgteliu į veidrodį ir man nepatiko tai, ką mačiau.“

Norint atlikti tradicinį protezavimą, pacientas turi praeiti dvi valandas, kad būtų suformuota akiduobė, o po to protezas pritvirtinamas ir dažomas.

Pasak ligoninės, kurioje vyks procedūra, 3D spausdintas protezas turėtų sutrumpinti gamybos procesą iki dviejų ar trijų savaičių, o pirmasis priėmimas užtruks vos pusvalandį.

„Tikimės, kad būsimas klinikinis tyrimas suteiks mums tvirtų įrodymų apie šios naujos technologijos vertę, parodydamas, kokį skirtumą ji daro pacientams.“, - teigė profesorius, oftalmologas konsultantas Mandeep Sagoo.

Anot jo, „akivaizdu, kad tai gali sumažinti laukiančiųjų sąrašus“.

2021 12 04 18:49
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt