šeštadienis, sausio 16 d.
Londone per „Black Lives Matter“ demonstracijas suimti 12 žmonių
Alfa.lt

Per Londone besitęsiančias demonstracijas, rengiamas reiškiant solidarumą su JAV judėjimu „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“), buvo suimti 12 žmonių, vėlai sekmadienį informavo policija.

Remiantis Londono policijos pareiškimu, dauguma šių asmenų suimti dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Policija taip pat nurodė, jog keli protestuotojai užpuolė teisėsaugos pareigūnus ir svaidė į juos stiklinius butelius bei deglus. Iš viso buvo sužeisti aštuoni policininkai.

„Deja, po ankstesnę dieną sostinėje vykusių daugiausia taikių protestų pareigūnai susidūrė su naujomis smurto ir riaušių scenomis“, – pareiškė vyresnioji inspektorė Jo Edwards (Džo Edvards).

„Tai labai ugningas judėjimas, ir suprantame visuomenės norą, kad jų balsai būtų išgirsti, tačiau neteisinga, kai šis užsidegimas virsta žiauriais išpuoliais prieš pareigūnus“, – pridūrė ji.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) savo ruožtu pabrėžė, kad nors žmonės turi teisę taikiai protestuoti, jie negali pulti policijos. Jo teigimu, demonstracijas „sutrikdė banditiški veiksmai“.

„Jie išduoda reikalą, kuriam turėtų tarnauti. Kaltininkai bus patraukti atsakomybėn“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vyriausybės vadovas.

Dešimtys tūkstančių žmonių sekmadienį išėjo į Londono gatves, kad pasmerktų policijos brutalumą po neginkluoto afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floido) nužudymo Mineapolyje.

2020 06 08 09:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt