sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Londone restoranui vadovaujantis lietuvis: be šeimos palaikymo neturėčiau nieko
tiesa.com

Tomas Lidakevičius (30) – vienas iš kelių tvirtai pasaulio gastronomijos scenoje įsitvirtinusių virtuvės šefų iš Lietuvos. Per dešimtmetį jaunas vyras Londono restoranų virtuvėse sugebėjo padaryti svaiginančią karjerą ir nuo eilinio virėjo pakilti iki restorano virtuvės vadovo pozicijos, šiuo metu sėkmingai dirba ir antrus metus iš eilės nominuotas tarptautiniuose Geriausio šefo apdovanojimuose (angl. The Best Chef Awards).

Garsiojoje Londono O2 arenoje įsikūrusiame „Peninsula“ restorane dirbantis lietuvis prestižiniuose apdovanojimuose šiemet pateko tarp 300 nominantų iš viso pasaulio.

Turintis 110 tūkst. sekėjų asmeninėje „Instagram“ paskyroje ir itin kūrybiškai į maistą žiūrintis T. Lidakevičius, be abejonės, yra vienas daugiausiai žadančių naujos kartos šefų iš Lietuvos.

„Peninsula“ restoranas Tomą pristato kaip šefą, kuris semiasi idėjų iš jį supančios aplinkos. Peninsula-restaurant.com nuotr.

– Esi vienas daugiausiai pasiekusių Lietuvos virtuvės šefų, bet savo „Instagram“ paskyroje prisistatai kaip dviejų gražių mergaičių tėvas ir gražiausios pasaulyje žmonos vyras. Paprastai darbas restorano virtuvėje reikalauja neįtikėtinai daug laiko, pastangų ir atsidavimo. Kaip tau pavyksta dėmesį skirti ne tik kūrybiniam maisto procesui, bet ir mylimiausiems žmonėms?

– Dėl vieno labiausiai pasiekusių Lietuvos šefų tikrai nežinau. Mūsų yra gana daug išsimėčiusių visame pasaulyje ir tikrai nemažai aukšto lygio šefų. Bet kokiu atveju vis tiek ačiū už tokį titulą (šypsosi – aut. past.).

Mano asmeninė „Instagram“ paskyra atspindi visišką tiesą apie mane ir mano gyvenimą. Nereikia rašyti, kokį maistą darau ar kur dirbu, viską pasako nuotraukos. O jei patiko nuotraukos, tada žmonės apsilanko ir restorane.

Be savo moterų turbūt ir nebūčiau tiek pasiekęs. Jos mane palaikė ir palaiko pačiais sunkiausiais momentais, kai tikrai reikia pagalbos. Be jų nebūtų ir kūrybingumo. Mūsų restoranas atsidaro tik vakarienei, todėl visada stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti namie su žmona Vidmante (30) ir dukromis Camilla (3) bei Lilly (1)!

[10259]

– Kaip susiklostė, kad karjeros aukštumų nusprendei siekti ne Lietuvoje, o Jungtinėje Karalystėje?

– Į Jungtinę Karalystę atvykau prieš dešimtmetį. Lietuvoje mokiausi turizmo mokykloje ir sėkmingai ją baigęs nedelsdamas atsidūriau čia. Tuo metu supratau, kad nenoriu pradėti nuo cepelinų virimo ir keptos duonos, todėl lengva ranka viską metęs išvykau pakviestas geriausio draugo. Nors labai norėjau, nebuvo lengva rasti virėjo darbą iš karto atvykus, todėl pirmais mėnesiais Londone teko ir statybose padirbėti (juokiasi – aut. past.).

Po kurio laiko įsidarbinau privačiame narių klube, kuriame dirbau trejus metus. Ten restorano šefas man vieną dieną pasakė, kad man reikia nešvaistyti talento ir eiti dirbti tik į „Michelin“ žvaigždutes turinčius restoranus. Paklausiau jo patarimo ir taip padariau. Patirties sėmiausi tokiuose įvertintuose restoranuose kaip „Galvin at Windows“, „Corrigan’s Mayfair“, „City Social“ ir t. t. Nėra ką slėpti, mane išugdė Londono virtuvės ir jų šefai. Labai dėkoju jiems.

– Viename interviu skaičiau, kad, kai atvykai į Londoną, nežinojai, kas yra „Michelin“ žvaigždės. Ką reiškia dirbti vieną, dvi arba tris „Michelin“ žvaigždutes turinčiame restorane?

– Londonas, kaip ir Paryžius, gali didžiuotis vienais geriausių pasaulio restoranų. Tačiau juose dirbti yra labai sunku. Nėra didelio skirtumo, kiek yra žvaigždučių, nes stresas ir darbo krūvis dirbant šioje srityje Londone yra nenormalaus dydžio. Viskas priklauso nuo šefo, kuris valdo virtuvę. Esu girdėjęs ir pats savo kailiu patyręs baisių istorijų, bet, jei paklausite, ar yra verta taip dirbti, atsakysiu nepagalvojęs – TAIP.

– Ar lietuviška virtuvė kūrybiniame procese tau vis dar daro kokią nors įtaką, o gal visiškai nuo jos atsiribojai?

– Mano asmenine nuomone, lietuviška virtuvė yra labai jau riebaluota ir sunki, bet padaryti galima viską. Turiu kelis pažįstamus, kurie tikrai nuoširdžiai ir užsidegę propaguoja ir į priekį stumia mūsų maisto kultūrą ir jiems nuostabiai sekasi!

Mano kulinariniam stiliui lietuviška virtuvė taip pat daro įtaką. Kažin ar įmanoma to išvengti. Vaikystės sentimentai, mamos ir močiutės patiekalai visada bus mano širdyje. Dabartiniame restorano meniu taip pat yra keli lietuviški elementai.

Viskas, ką mes darome savo restorane „Peninsula“, yra visiškai mūsų fantazijų vaisius. Nesilygiuojame į nieką ir iš tiesų gaminame tai, ką mums skanu valgyti patiems.

– O kas yra tavo asmeninis comfort food?

– Bulvės su dešrelėmis (juokiasi – aut. past).

– Kokie tavo ateities planai? Ar norėtum atverti savo restorano duris? Londone, Lietuvoje ar dar kur nors?

– Žinoma, norėčiau turėti savo, bet iš pradžių reikia uždirbti tą raudonai baltą žvaigždę, turėti nuolatinius restorano lankytojdsus, komandą, tada jau bus galima galvoti. Tikrai nežinau, kaip čia bus, ir tikrai nenorėčiau kažko spėlioti. Reikia sunkiai dirbti ir vaisius atsiras savaime.

Jei už Tomą Lidakevičių norėtumėte atiduoti savo balsą „The Best Chef Awards“ rinkimuose, balsuoti galite čia: https://www.thebestchefawards.com/vote.

[10260]

[10261]

[10262]

[10263]

2018 08 23 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt