penktadienis, rugsėjo 25 d.
Londoniečiai pamišo dėl švarių lietuvės pusryčių
tiesa.com

Iš Vilniaus kilusi Eglė Vilutytė – neeilinė londonietė. Kai visas miestas skuba, lekia ir stengiasi iš visko gauti kuo daugiau finansinės naudos, mergina iš lėto, tačiau užtikrintai plaukia prieš srovę spinduliuodama ramybę, išmintį ir visiems norintiems dalydama sveiko gyvenimo bei švarios mitybos idėjas.

Eglės nuomone, maistas nėra tiesiog organizmo degalai. Švarus maistas pabudina ne tik kūną, bet ir sielą, pradedama blaiviau mąstyti, savęs klausti svarbių klausimų. Toks gyvenimo būdas, netikėtai virtęs verslu, pačiai Eglei padėjo atrasti save, o dabar savo sveikos mitybos principais 28-erių mergina dalijasi ir su kitais.

Pasak kitaip mąstyti nebijančios lietuvės, „Breakfast Etc.“ ji sukūrė ne tam, kad gautų pripažinimą ar pasirodytų pasauliui, o todėl, kad nuoširdžiai tuo tiki ir žino, jog tai pagerins ir kitų gyvenimus. „Kitaip, ko gero, pasirinkčiau darbą, duodantį bent vieną išeiginę per savaitę, lengvas darbo valandas, gerą algą ir suplanuotas atostogas“, – kalbėdamasi su „Tiesa“ juokėsi Eglė.

− Egle, atvykusi į Londoną studijuoti kūrybinės reklamos strategijos netrukus sulaukėte pripažinimo. Ne vienerius metus sėkmingai dirbote kūrybininke įvairiose reklamos agentūrose. Papasakokite, kaip nusprendėt mesti sėkmingą karjerą ir sukurti „Breakfast Etc.“ projektą.

− Idėja atsirado natūraliai. Pati valgau švariai ir natūraliai jau ne vienerius metus. Paskutinį kartą ragavau traškučių prieš 2 ar 3 metus. Nevartoju laktozės, cukraus, gliuteno ar apdirbtų sintetinių medžiagų, taip pat kepinių. Tokia mityba man padeda susikoncentruoti į savo darbus, tikslus, išlikti ramiai ir sąmoningai.

[3448,3450]

Vieną dieną draugė pasiūlė prisijungti prie jogos klasės, po kurios, kaip skelbė pamokos organizatoriai, visi bus vaišinami sveikais pusryčiais. Buvau labai nustebusi, kokie „vidutiniški“ tie sveiki pusryčiai buvo: skrebučiai, dribsniai, visur sudėtyje daug cukraus, karvės pieno jogurtas ir t. t. – nieko sveiko ar naudingo. Išėjusi iš klubo supratau, kad aplink iš viso nėra nei vienos vietos, kur galėčiau tikrai sveikai papusryčiauti. Kaip ir kiekvieną dieną, teko grįžti namo ir pačiai pasigaminti.

Pasidariau dubenėlį su be lukšto virtais kiaušiniais, avokadu, sėklomis, burokėliu ir salieru. Išėjo ne tik skaniai, bet ir labai gražiai, todėl nuotrauką įkėliau į socialinį puslapį „Instagram“, o komentaruose pajuokavau, kad vieną dieną atidarysiu savo tikrai sveikų pusryčių kavinę.

Juokinga, tačiau jau tada daugelis žmonių šį mano pasisakymą priėmė rimtai, todėl nebebuvo kur dingti. Taip ir pradėjau plėtoti „Breakfast Etc.“ idėją.

[3446]

− Londone pradėjote verslą be jokių investicijų. Kas stumia judėti pirmyn, nepasiduoti?

− Į Londoną atvykau norėdama pamatyti ir išmokti daugiau. Iki dabar tą darau kiekvieną dieną. Nors dažnai pagalvoju, kad čia, ko gero, priklauso ne nuo miesto, o nuo tavęs paties. Mano asmenybei būtinas judėjimas į priekį. Galiu savaitę ar porą sustoti, bet jei pajaučiu, kad per tylu ir per ramu – ar „per idealu“ – pati pradedu kelti chaosą.

„Breakfast Etc.“ iš tiesų pradėjau be jokių santaupų. Iš pradžių nemaniau, kad visa tai išsivystys į verslą. Viskas tiesiog prasidėjo savaime.

Nors norint sėkmingai vystyti verslo idėją pinigai yra labai svarbūs, kad galėtum ieškoti sprendimų ar galų gale nusipirkti transporto bilietą, kad galėtum nuvažiuoti į verslo susitikimus, tačiau tai negarantuoja sėkmės. Svarbiausia yra turėti požiūrį: „Aš galiu padaryti bet ką“. Be jo – nė žingsnio į priekį.

Žinoma, jei būčiau viską pradėjusi su gera pinigų atsarga sąskaitoje, būtu kitaip. Galbūt nereikėtų ieškoti tiek daug kompromisų. Bet, kita vertus, mokymosi kreivė taip pat nebūtų tokia intensyvi. Maži ištekliai ir aukšti standartai priverčia ieškoti kūrybingų būdų, kaip išspręsti problemas.

Yra pasitaikiusi ir tokia savaitė, kai laiku negavau mokėjimų, ir sąskaitos liko tuščios. Tuo metu keičiau namus ir trumpam buvau apsistojusi pas draugą Limehouse‘o rajone. Turėjau susitikimą South Kensingtone – kitoje Londono pusėje. Transportui pinigų neturėjau, o ir nebuvo iš ko pasiskolinti, tad ėjau pėsčiomis. Į vieną pusę nuėjusi jautiesi čempionė. Kai reikia grįžti, jau darosi bloga. Bet kai žinai, kodėl tai darai, supranti, kad tai daryti verta. Tada tavęs sustabdyti negali niekas.

[3445]

[3447]

Iš tiesų, mes labai retai realistiškai įvertiname savo galimybes ir kiek daug kiekvienas galime. Esame per daug pripratę prie patogaus ir saugaus gyvenimo – kai viskas paduota, pasirūpinta ir nuglostyta. Tas patogumas labai trukdo siekti tikslų ir judėti į priekį. Žmogaus smegenys įsijungia ir pradeda efektyviai mąstyti tik kritiniu atveju, kai gresia pavojus. Šiuo metu tai man atrodo didžiausias iššūkis: kaip dirbti sėkmingai, tačiau neprarasti to „budrumo“.

Pagrindinis mane į priekį stumiantis dalykas yra tai, kad aš nuoširdžiai tikiu švaria mityba. Manau, kad visa maisto industrija ir mūsų valgymo įpročiai yra „užnuodyti“ cukrumi, per dideliu kiekiu gyvulinės kilmės proteino, gliutenu, laktoze. Juos vartojant staigiai pakyla energija, kuri sukelia laikiną laimės pojūtį.

Kai valgai švariai, jautiesi ne tik energingesnis fiziškai, bet ir protas veikia kitaip. Pradedi matyti ir suprasti, kad gyvenimas ir pasaulis gali būti kitoks – ne toks, kaip tau liepė ar kažkas parodė. Geriau jauti save ir savo tikruosius poreikius. Atsiranda sąmoningumas ir natūraliai sumažėja baimė būti ne tokiam, kaip visi.

− Nuolatos lankote Lietuvą, neseniai pusryčius gaminote ir tautiečiams. Gal turite planų „Breakfast Etc.“ plėtoti ir Lietuvoje?

− Vilniuje su „Crooked Nose & Coffee Stories“ atidarėme pirmą laikiną „Breakfast Etc.“ Kavinę-renginį. Pusryčiautojų susirinko visa minia. Buvo nepaprastai smagu. Tačiau pasiruošimo procesas reikalavo daug energijos ir šaltų nervų. Nors daugumą ingredientų siunčiau iš Londono, tam tikrų produktų turėjau įsigyti ir Lietuvoje. Ačiū dievui, pavyko rasti gerų avokadų, salotų ir kiaušinių! Dėl miško grybų, deja, reikėjo ieškoti kompromisų.

[3451]

− Kuo jūsų pusryčiai skiriasi nuo lietuviškų ar angliškų?

− Jie yra „tikri“ pusryčiai. Sveiki, švarūs ir natūralūs. Tai sveika tradicinių pusryčių versija. Tiesiog nenaudoju sintetinių medžiagų, renkuosi tikruosius ingredientus ir daržoves: natūralius kiaušinius, juodus, o ne baltus ryžius, voveraites, o ne pievagrybius, tahini, o ne majonezą, juodas, o ne „Heinz“ tipo pupeles, gervuoges, o ne braškes. Taip pat naudoju tik violetines morkas, o ne oranžines, kurios buvo sukurtos tik vėliau, kad būtų saldesnės ir labiau mėgstamos darbininkų klasės.

Taip, tai brangiau – bet tai yra kokybiškiau, sveikiau, turi daugiau maistinių medžiagų. Vadinu „Breakfast Etc.“ tikrais pusryčiais, nes tai yra tikras maistas, kuris iš tiesų, kaip ir bet koks kitas kokybiškas mūsų perkamas daiktas, yra investicija. Tik šiuo atveju ne į, tarkime, rūbų spintą, bet į patį save, fizinį ir dvasinį.

− Kaip galima įsigyti „Breakfast Etc.“ pusryčių?

− Pradžioje pusryčius pristatydavau tik į biurus, taip pat ruošiau maistą renginiams. Tačiau dabar viskas pradeda keliauti į kavines. Taip paprasčiau, o ir daugiau žmonių prieinama. Kol kas pusryčių reikės ieškoti „Shoreditch“ kavinėse.

[3452]

− Koks yra „Breakfast Etc.“ klientas?

− Mano klientai yra tie, kurie supranta kokybiško gyvenimo ir kokybiško maisto reikšmę. Paprastai jie yra smalsūs, daug matę pasaulyje, išsilavinę, skiriantys tikras vertybes nuo paviršutiniškų. Tokių žmonių yra labai mažai, bet po truputį atsiranda vis daugiau tokių, kurie nori tokiais būti. Labai džiugu, nes tai reiškia, kad visuomenė progresuoja.

Palaikymo gaunu labai daug ir iš visų – draugų, pažįstamų ir nepažįstamų. Net ir vietinių kavinių darbuotojai moja per langą, kai einu pro šalį. Tai labai skatina nenuleisti rankų. Vis dar negaliu patikėti, kiek daug palaikymo žinučių gavau po pirmųjų žiniasklaidos straipsnių, kurie pasirodė Lietuvoje. Neįtikėtina. Visa tai yra gera energija, kuri nors ir neturi materialios išraiškos, bet suteikia man jėgų ir noro tęsti pradėtą darbą.

Kai viską darai nuoširdžiai, viskas kažkaip savaime sukrinta taip, kaip reikia. Kaip mano drauge Deimantė sako, „Kai darai nuoširdžiai, tai ir pati Visata tau padeda.“ Taip ir yra.

Daugiau informacijos apie Eglės gaminamus švarius pusryčius rasite www.breakfastetc.com ir facebook.com/gourmetofhealthy/

2016 05 20 09:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt