šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Londono lietuvė ragina moteris prisiminti meilę sau
tiesa.com
Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdietė Asta Lukauskienė Jungtinėje Karalystėje (JK) savo gyvenimą kuria jau beveik 14 metų. Čia veiklų jai tikrai netrūksta – kurį laiką kirpėja ir vizažo meistre dirbusi moteris neseniai pradėjo organizuoti mokymus dailiosios lyties atstovėms, kuriuose grožio specialistai, lektoriai ir psichologai gvildena meilės sau ir moteriškumo paslaptis. A. Lukauskienė šypteli, kad už idėją organizuoti mokymus yra dėkinga savo klientėms.

„Savo klientėms esu ne vien plaukų stilistė ir vizažistė, bet ir patarėja, drabužių stilistė, grožio konsultantė, o kartais net psichologė. Kasdien tenka išklausyti daugybę gyvenimo istorijų, nusivylimų, patirčių, savęs kaip asmenybės praradimų arba savęs ieškojimo ir savęs kritikavimo, tad ir pati, nuėjusi tokį patį gyvenimo etapą, užsimaniau padėti kitoms“, – laikraščiui „Tiesa“ sako A. Lukauskienė.

Atrado savo pašaukimą

Nuo paauglystės kirpėjos specialybe susidomėjusi moteris prisimena vis bandžiusi ieškoti kitų profesinių kelių. Visgi neilgai trukus suprato, kad plaukų stilistės darbas – jos pašaukimas. „Dar besimokydama vidurinėje, tėvų skatinama vakarais mokiausi kirpėjo amato. Baigusi vidurinę stojau į Klaipėdos universitetą, tačiau mano, kaip ir kiekvieno jauno žmogaus, apsisprendimas, ką toliau veikti gyvenime, buvo sunkus. Buvau viena tų, kurios vis bando, ieško, kuria kažką naujo, nutolindama savo tikrąjį pašaukimą. Įgijusi dar dvi specialybes pagaliau supratau, kad visgi reikia sugrįžti prie to, ką labiausiai mėgstu – kirpimo. Šiandien galiu drąsiai sakyti, kad mėgstu savo darbą ir džiaugiuosi tuo, ką darau. O vizažiste tapau visai neseniai, tiesiog teko derintis prie klienčių poreikių“, – šypteli pašnekovė. Prisiminusi savo verslo pradžią, Asta tikina nesunkiai nusprendusi, kad jį kurs JK. Visgi nors sukurti savo verslą čia lengviau nei gimtinėje, naujai iškeptai verslininkei netrūko ir sunkumų.

„Pradžia buvo sunki. Sakyčiau ne finansine prasme, bet dėl klientų. Kai esi naujokas, nežinomas paslaugų sferoje, labai sunku įsitvirtinti. Nors tam, kad būčiau ten, kur dabar esu, prireikė daug laiko, kantrybės ir pastangų, vis tiek drįstu teigti, kad buvo ir paprasčiausios sėkmės. Per socialinius tinklus gavau pasiūlymą dalyvauti vieno Londone leidžiamo žurnalo projekte kaip plaukų stilistė – nuo to viskas ir pasistūmėjo į priekį. Vienas po kito buvo projektai su talentingais lietuvių, anglų grožio specialistais, fotografais. Galiu sakyti, kad tas įvykis buvo mano verslo progreso katalizatorius“, – šypteli ji.

Norėjo padėti kitoms

Šiandien Asta savo energiją Londone atiduoda ne tik sėkmingam grožio verslui, bet ir jos rengiamiems moteriškumo kursams. Pasak A. Lukauskienės, idėja juos organizuoti kilo pastebėjus tokių seminarų poreikį. „Savo klientėms esu ne vien plaukų stilistė ir vizažistė, bet ir patarėja, drabužių stilistė, grožio konsultantė, o kartais net psichologė. Kasdien tenka išklausyti daugybę gyvenimo istorijų, nusivylimų, patirčių, savęs kaip asmenybės praradimų arba savęs ieškojimo ir savęs kritikavimo. Moterys gali būti ir geriausios draugės, ir didžiausios kritikės, tad pati, nuėjusi tokį patį gyvenimo etapą, tuos pačius rūpesčius, užsimaniau padėti kitoms.

Norėjau padaryti kažką, kad moterys nors akimirką pabūtų laimingos, atsipalaidavusios, užsimirštų, susirinktų paklausyti profesionalių lektorių pamokymų, patarimų ir tiesiog gerai praleistų laiką. Mums visoms to kartais reikia“, – įsitikinusi grožio specialistė. A. Lukauskienė svarsto, kad šiais laikais savivertės, meilės sau stoka ar kitos asmenybės problemos – dažnos. Pasak jos, šiuolaikinio žmogaus gyvenimo ritmas labai greitas, o socialinės medijos sukuria puikią terpę save lyginti su kitais. „Gyvename labai greito tempo laikais, o tai neišvengiamai kelia stresą. Vis dėlto ne mažesnį stresą jaučiame ir tada, kai užsidarome tarp keturių sienų, pradedame auginti vaikutį – tuomet lengva pasijusti vienišai. Ir socialiniai tinklai prie to stipriai prisideda – juk ekranuose šviečia tobuli žmonių gyvenimai, kuriuos neišvengiamai pradedame lyginti su savo. Manau, taip laikui bėgant prarandamas pasitikėjimas savimi, atsiranda vidinė įtampa, o tokios būsenos pamirštame ir save, ir savo moteriškumą“, – svarsto Londono lietuvė.

Išmokti mylėti save

Tikriausiai reta moteris, įsisukusi į kasdienybės rutiną, susimąsto apie meilę sau – dažniausiai savo neigiamus išgyvenimus ir emocijas jos yra linkusios nurašyti išorinėms priežastims. Pasak netrukus vyksiančių moteriškumo mokymų „Tobula moteris“ organizatorės, visgi šiuolaikinės moterys skiriasi nuo prieš tai buvusių kartų – šiandien jos atviresnės, linkusios kalbėti apie savo problemas ir išgyvenimus. „Šiuolaikinė moteris skiriasi nuo moters, kuri gyveno prieš 25 metus.

Šių laikų moterys labiau linkusios išsikalbėti, spręsti vidines problemas, aiškintis priežastis, o ne laikyti ar slėpti jas savyje, o gal net ir visai nurašyti. Dabar mes turime daug galimybių domėtis, skaityti, gauti specialistų pagalbą. Vis dėlto visa tai, ką skaitome knygose, žurnaluose ar laikraščiuose, yra viena, o visai kas kita – gyvas bendravimas, patarimai, gauti susitikus“, – įsitikinusi pašnekovė. Nors kai kurioms mokymų pavadinimas „Tobula moteris“ gali skambėti kaip utopija, A. Lukauskienė mano, kad tai – visoms pasiekiamas dalykas. Tiesa, labai individualus.

„Kaip sakoma – tobulėjimui ribų nėra. Tobulumo lygmenį visi pasiekiame skirtingai, pagal savo poreikius, galimybes, tiek, kiek mums to reikia. Kiekvienas šiuo momentu esame tobulas tiek, kiek galime, kiek jaučiame. O būti tobula moterimi – ne išbandymas ir ne sunkus darbas. Tai didžiulė privilegija, kurią tik moteris pati gali sau leisti“, – įkvepiančiomis mintimis dalijasi Asta. Ne vienai moteriai savo grožio procedūromis ir organizuojamais mokymais tobula leidusi pasijusti pašnekovė tikina, kad po neseniai vykusio pirmojo moteriškumo seminaro „Atrask ir įkvėpk save“ sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų.

„Po pirmojo renginio gavau tikrai daug gerų atsiliepimų ne tik iš dalyvavusių moterų, bet ir aplinkinių, kurie nuomonę susidarė iš nuogirdų. Sulaukiu asmeninių žinučių, padrąsinančių žodžių organizuoti daugiau tokių renginių. Panašu, kad visos pirmojo renginio dalyvės liko patenkintos ir jaučiasi puikiai. O dabar galiu drąsiai sakyti, kad net neabejoju, jog ir antrasis renginys „Tobula moteris“ atneš gerų emocijų. Iš tiesų man labai svarbu, kad moterys nepamirštų savęs, skleistų grožį ir meilę tiek vidumi, tiek išore. Ir nepamirštų šios meilės siųsti ne tik aplinkiniams, bet ir sau“, – atsisveikindama šypteli A. Lukauskienė.

2019 06 10 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt