ketvirtadienis, liepos 7 d.
Londono meras bandys sugrąžinti olimpines žaidynes į Londoną
Alfa.lt

Londono meras Sadiqas Khanas antradienį pareiškė, kad pabandys sugrąžinti olimpines ir parolimpines žaidynes į Jungtinės Karalystės sostinę, jeigu bus perrinktas šią savaitę.

Leiboristų politikas pažadėjo įkurti tiriamąjį komitetą, išanalizuosiantį galimybes surengti „tvariausias visų laikų“ žaidynes 2036 ar 2040 metais.

Jeigu šis bandymas būtų sėkmingas, Londonas taptų pirmuoju miestu per visą mūsų laikų olimpinių žaidynių istoriją, ketvirtą kartą rengiančiu vasaros olimpines žaidynes.

50 metų S. Khanas ketvirtadienį vyksiančiuose rinkimuose sieks antros kadencijos mero poste. Jis, kaip rodo visuomenės apklausos, lenkia savo artimiausius varžovus.

„Ištirti 2036-ųjų ar 2040 metų olimpinių ir parolimpinių žaidynių galimybę yra mano plano sukurti šviesesnę ateitį Londonui po pandemijos didžiausia išraiška“, – pareiškė S. Khanas.

„Tai padėtų paspartinti labai reikalingus žaliosios infrastruktūros projektus, drauge su jais atneštų ilgalaikių darbo vietų ir investicijų“, – nurodė jis.

„Mano troškimas – Londone surengti tvariausias visų laikų žaidynes, pademonstruojant Naująjį ekologinį planą Londonui, investuojant į mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančius projektus, imantis veiksmų Londono orui išvalyti ir pristatant pirmą pasaulyje miesto nacionalinio parko statusą turintį miestą“, – pridūrė S. Khanas.

Londone pastarąjį kartą olimpinės ir parolimpinės žaidynės vyko 2012 metais, kai sostinės meras buvo dabartinis vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas.

Buvusioms žaidynėms įrengtos infrastruktūros panaudojimas prisidėtų prie tvarių žaidynių tikslo ateityje, pridūrė S. Khanas.

2012 metų olimpinės žaidynės vyko sklandžiai dėl sėkmingai suplanuotos infrastruktūros, geros logistikos ir naujų objektų statybų užbaigimo laiku po septynerius metus užtrukusių pasiruošimo darbų.

Olimpinis parkas padėjo atgaivinti šalia jo esančius rytinius Londono rajonus, kurie anksčiau buvo tarp skurdžiausių Jungtinės Karalystės sostinėje.

2012 metais žaidynių organizatorių atlikta apklausa parodė, kad 65 proc. jos dalyvių įsitikinę, kad olimpiada prisidėjo prie Londono ir visos JK įvaizdžio gerinimo.

S. Khano ketverių metų kadencija mero poste turėjo baigtis 2020 metais, bet dėl koronaviruso pandemijos Britanija metams atidėjo vietos valdžios rinkimus.

2016 metais mero rinkimus laimėjęs S. Khanas tapo pirmuoju musulmonu Europos sostinės vadovu. Šiemet jis yra vienas iš 20 į mero postą pretenduojančių kandidatų.

2021 05 04 19:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt