trečiadienis, sausio 27 d.
Maisto pramonė JK: „Brexit” šalyje jau prasidėjo
tiesa.com

Jungtinės Karalystės ūkininkai bei maisto gamintojai teigia, kad „Brexit” daroma neigiama įtaka jaučiama jau kuris laikas dar šaliai iki paliekant Europos Sąjungą.

Viešas laiškas išplatntas netrukus po to, kai pasirodė informacija, kad praėjusiais metais tūkstančiai darbo vietų daržovių ir vaisių ūkiuose liko neužildytos.

Remiantis NFU apklausos duomenimis, pirmą kartą nuo 2014 m. sektoriuje trūko per 4300 darbuotojų. Tuo tarpu sugrįžtančių darbuotojų iš užsienio procentas taip pat sumažėjo nuo 41 proc. 2016 m. iki 29 procentais 2017 m.

£112 milijardų vertės rinkos atstovai JK vyriausybę perspėjo, kad jau jaučia „Brexit” padalinius, kurie gali stipriai pakenkti verslui.

„Akivaizdu, kad sprendimo palikti ES padariniai jau atsiliepė (maisto) sektoriui. Neapibrėžtumas, aiškumo trūkumas, daro įtaką verslo pasitikėjimui”, - sakoma verslo atstovų išplatintame viešame laiške, kuris pirmiausiai paviešintas „The Sunday Times”.

Laiške, kurį pasirašė Nacionalinė ūkininkų sąjunga, Maisto ir gėrimų federacija, Britų mažmeninės prekybos konsorciumas ir kitos 20 susijusių verslo grupių, Vyriausybė raginama užtikrinti neribotą prekybą, prieigą prie darbo bei „veiksmingą ir proporcingą reguliavimo sistemą".

2018 02 13 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt