pirmadienis, spalio 26 d.
Mirė filmo „Žiedų valdovas“ aktorius I. Holmas
BNS

Populiarus britų aktorius Ianas Holmas (Ijanas Holmas), per savo ilgą karjerą sukūręs vaidmenis daugybėje filmų, įskaitant juostas „Ugnies vežimai“ (Chariots of Fire) ir „Žiedų valdovas“ (The Lord of the Rings“), mirė būdamas 88 metų, pranešė jo atstovai.

I. Holmas penktadienį ryte ramiai mirė ligoninėje, apsupratas savo šeimos narių, sakom jo agento Alexo Irwino (Elekso Ervino) pranešime. Nurodoma, kad aktorius sveikata buvo pašlijusi dėl Parkinsono ligos.

Teatro scenoje ir didžiajame ekrane dirbęs I. Holmas 1967 metais pelnė „Tony“ apdovanojimą už sąvadautojo Lenio vaidmenį Haroldo Pinterio (Haroldo Pinterio) pjesėje „Sugrįžimas namo“ (The Homecoming).

Tapęs įtakingu veikėju teatro bendrovėje „Royal Shakespeare Company“, jis 1998 metais pelnė Laurence'o Olivier (Lorenso Olivjė) apdovanojimą kaip geriausias aktorius už pagrindinį vaidmenį Williamo Shakespeare'o (Viljamo Šekspyro) pjesėje „Karalius Lyras“ (King Lear).

I. Holmas taip pat pelnė BAFTA apdovanijimą ir buvo nominuotas „Oskarui“ už antrojo plano vaidmenį 1982 metų filme „Ugnies vežimai“, kur jis suvaidino garsų lengvosios atletikos trenerį Samą Mussabini (Semą Musabinį).

Be to, I. Holmas vaidino filmuose „Penktasis elementas“ (The Fifth Element), „Svetimas“ (Alien), „The Sweet Hereafter“, „Laiko banditai“ (Time Bandits), „Nauji karaliaus drabužiai“ (The Emperor’s New Clothes) and „Karaliaus Jurgio beprotybė“ (The Madness of King George). Vėliau jis taip pat vaidino hobitą Bilbą Beginsą trilogijose „Žiedų valdovas“ ir „Hobitas“ (The Hobbit).

1998 metais I. Holmui už jo nuopelnus dramai buvo suteiktas riterio titulas.

„Jo tviskantį sąmojį visuomet lydėdavo šelmiškas akies mirksėjimas, – rašo A. Irwinas. – Jis buvo žavus, malonus ir velniškai talentingas – mes jo smarkiai pasiilgsine“.

I. Holmas buvo vedęs keturis kartus ir turėjo penkis vaikus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 19 18:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt