pirmadienis, spalio 26 d.
Nekentėte karantino? Trečdaliui britų jis patiko
Alfa.lt

Masinis daugiau nei 70 tūkst. gyventojų nuotaikas 14 savaičių sekęs tyrimas nustatė, kad trečdaliui Jungtinės Karalystės gyventojų dėl koronaviruso įvestas karantinas iš tiesų patiko.

Portalo CNN duomenimis, „University College London“ atliktas tyrimas taip pat atskleidė ir esančią socialinę nelygybę, kuri paveikė žmonių gyvenimus karantino metu – daugiau uždirbantys ir neturintys jokių psichinės sveikatos problemų sėdėjimu namie mėgavosi labiau.

Suaugusieji tarp 30 ir 59 m. amžiaus, kurie gyveno su kitais asmenimis ir turintys vaikų savo namų ūkiuose buvo tarp tų pagrindinių grupių, kurios dažniau jautėsi geriau.

Taip pat, žmonės Škotijoje ir Velse mažiau mėgavosi karantinu nei anglai, o kažkokių esminių skirtumų tarp skirtingų tautų nebuvo pastebėta.

JK valdžia kovo 23 d. įvedė netikėtą karantiną, uždarydami verslus ir įsakant žmonėms, kad jie gali palikti namus tik dėl būtiniausių priežasčių.

Nuo to laiko apribojimai dalyje valstybės buvo atlaisvinti ir dabar maži susibūrimai yra leidžiami. Tolimesnis karantino sąlygų atlaisvinimas Anglijoje laukiamas nuo liepos 4 d.

Gyventojų buvo klausiama ir ar jie pasiilgs karantino. Rezultatai atskleidė, kad 26 proc. jautėsi labiau pasiilgsiantys, nei nepasiilgsiantys karantino, 61 proc. nurodė jo nei kiek nepasiilgsiantys, o 13 proc. turėjo dviprasmiškus jausmus.

40 proc. suaugusiųjų pranešė priaugę svorio, 17 proc. vartoję alkoholį dažniau nei įprasta, o trečdalis, kad rūkė dažniau nei įprasta.

Šie duomenys gali indikuoti, kad didžioji dalis besimėgavusių karantinu turi didesnes bendras namų ūkio pajamas ir gyvena su kitais žmonėmis. Pasak vienos pagrindinių tyrimo autorių Daisy Fancourt, tai gali reikšti, kad šie žmonės galėjo būti „mažiau paveikti ekonominių ir socialinių apribojimų“.

Tuo tarpu, turintieji mažesnes pajamas, gyvenantys pergrūstuose namuose ar besijaučiantys labiau izoliuoti dėl gyvenimo vieni galimai nesimėgavo karantinu ar turėjo dviprasmiškus jausmus.

Visuomenės palaikymas įvestam karantinui buvo iš pradžių aukštas, tačiau eilė politinių kontraversijų kiek apkarpė požiūrį į vyriausybės veiksmus. Geriausias to pavyzdys – premjero Boriso Johnsono nenoras atleisti savo vieno pagrindinių patarėjų, kuris pažeidė karantino taisykles ir taip supykdė britų visuomenę. 

2020 06 26 14:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt