trečiadienis, liepos 6 d.
Netektis britų premjero B. Johnsono šeimoje
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas su savo mama Charlotte Johnson Wahl

Būdama 79 metų mirė britų dailininkė Charlotte Johnson Wahl, britų premjero Boriso Johnsono motina, antradienį skelbia žinutė laikraštyje „The Times“.

Ch. Johnson Wahl, kuriai 40-ies buvo diagnozuota Parkinsono liga, mirė „netikėtai ir ramiai“ pirmadienį Šv. Marijos ligoninėje Padingtone, vakarų Londone.

Ministras pirmininkas, kuris pranešime vadinamas jo pirmuoju Alexandro vardu, yra vyriausias iš keturių vaikų, kurių dalininkė susilaukė su Stanley Johnsonu. Pora susipažino 1962 metais.

Kiti velionės vaikai yra žurnalistė ir komentatorė Rachel, aplinkosaugininkas Leo ir buvęs įstatymų leidėjas ir ministras konservatorius Jo.

Ch. Johnson Wahl gimė teisininko Jameso Fawcetto šeimoje. Praėjusio amžiaus 8-ame dešimtmetyje jis buvo Europos žmogaus teisių komisijos pirmininkas. Ch. Johnson Wahl baigė anglų kalbos studijas Oksfordo universitete.

Susipažinusi su S. Johnsonu, su kuriuo susituokė 1963 metais, ji nutraukė studijas, kad galėtų išvykti į Jungtines Valstijas, kur 1964 metais gimė Borisas Johnsonas.

Vėliau jį grįžo baigti bakalauro studijų, bet gyvenimui užsidirbdavo tapydama portretus.

1979 metais ji išsiskyrė su S. Johnsonu. 1988 metais susituokė su amerikiečiu istorijos profesoriumi Nicholas Wahlu ir gyveno Niujorke iki jo mirties 1996 metais.

Kaip ir daug kitų britų šeimų Johnsonai nesutarė dėl „Brexito“, nors ankstyvą vaikystę premjeras praleido Briuselyje, kur jo tėvas dirbo Europos Parlamente.

Rachel Johnson buvo labai proeuropietiška, o pats Borisas Johnsonas 2019 metais atskleidė, kad jo motina, jam pasiekus politinės karjeros vengusi viešumos, balsavo už JK išstojimą iš Europos Sąjungos.

Jis sakė, kad motina jį mokė „tvirtai tikėti kiekvieno planetos žmogaus vienoda svarba, vienodu orumu ir vienoda verte“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 14 20:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt