šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Norint išvengti tikrinimo po „Brexit“ gelbės registracija
tiesa.com

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May palankiai vertina pasiūlymus, kurie po „Brexit“ padėtų išvengti ilgų tikrinimo procedūrų šalies sieną kertantiems asmenims.

Britams panorus susigrąžinti sienų kontrolę didžiausią galvos skausmą kelia Europos Sąjungos narės Airijos ir JK priklausančios Šiaurės Airijos pasienis.

Manoma, kad šiame 499 kilometrų ilgio ruože po „Brexit“ bus daugiausiai bandančių nelegaliai patekti į JK: iš kitų ES valstybių į Airiją bus galima patekti be papildomos kontrolės – kliūčių ir pasieniečių patikros.

Pasienio ruože planuota įrengti papildomus kontrolės postus, tačiau salos gyventojai tam pasipriešino ir nenori atskyrimo fizinėmis kliūtimis, tačiau tokiu atveju čia atsivers puikios galimybės nelegaliai patekti į JK.

Todėl siūloma nesaugomuose sienos kirtimo postuose įrengti automobilių registracijos numerių atpažinimo sistemas, o tiems, kurie norės išvengti pasieniečių patikrinimo reikėtų iš anksto registruotis: tokiu atveju jie iš vienos šalies į kitą galėtų pateikti nesustodami.

Intensyviausiai naudojamuose pasienio postuose jiems būtų įrengiamos atskiros eismo juostos.

Tačiau norint įgyvendinti tokį scenarijų JK ir ES reikėtų įgyvendinti specialų susitarimą dėl asmens duomenų apsikeitimo, kuris kol kas nėra pasiektas.

Tačiau net ir tokiu atveju nebus išvengta papildomos kontrolės šiame specifiniame pasienio ruože. Abiejų šalių gyventojai yra įpratę laisvai kirsti sieną, be to, Šiaurės Airijos piliečiai ragina gerbti jų valią – ši JK dalis „Brexit“ referendume išreiškė norą likti ES: didesnė dalis gyventojų balsavo už išlikimą bendrijoje.

JK narystė ES baigsis po metų – 2019-ųjų kovo 29 deną, vėliau seks pusantrų metų pereinamasis laikotarpis. Tik jam pasibaigus britai galės visiškai susigrąžinti sienų ir migracijos kontrolę.

2018 03 11 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt