ketvirtadienis, spalio 1 d.
Norite dvigubos pilietybės - teks registruotis ir balsuoti
tiesa.com
facebook nuotrauka

Šalyje pokyčiai vyksta, kai piliečiai aiškiai išreiškia savo nuomonę. Kaip tai padaryti gyvenant užsienyje? Balsuoti.

Ką daryti norint balsuoti užsienyje?

1. Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje.

Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje ankstesniuose rinkimuose ir nurodė savo el. pašto adresus, VRK elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui kituose rinkimuose. Rinkėjo registracijos prašyme rinkėjas turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu ar atvyks į diplomatinę atstovybę nustatytu laiku.

Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

2. Balsuoti:  

A. LR diplomatinėje atstovybėje. Rinkimų dieną su asmens dokumentu atvykite į atstovybę, kurioje balsuoti užsiregistravote. Atstovybių sąrašą pagal kuruojamas šalis galite rasti čia. Nepamirškite atstovybės puslapyje pasitikrinti balsavimo laiko.  

B. Paštu. Jei rinkimų dieną negalite atvykti į LR atstovybę, galite balsuoti paštu, tačiau tai būtina nurodyti registruojantis balsavimui. Adresu, kurį pateikėte užsiregistruodami, gausite rinkimų biuletenį. Jį užpildę nedelsdami išsiųskite nurodytos diplomatinės atstovybės adresu.

2019 02 27 14:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt