šeštadienis, vasario 27 d.
Nuo „Brexito” pavargo net ISIS nuotaka Shamima Begum: „vis tempia ir tempia”
tiesa.com
facebook nuotrauka

Paauglė ISIS nuotaka Shamima Begum pranešė prašiusi pabėgėlių stovykloje Sirijoje su ja gyvenančių moterų perjungti televizorių į animacinius filmukus transliuojančius kanalus, kad nebegirdėtų visų kalbų apie „Brexit”.

Shamima Begum teigė, kad net būdama už tūkstančių kilometrų nuo Britanijos, karų sudarkytoje Sirijoje, jau mirtinai nuobodžiauja besiklausydama apie „Brexitą”.

Devyniolikmetė, iš Londono dar 2015 metais pabėgusi tam, kad prisijungtų prie teroristinės organizacijos ISIS interviu duotame dienraščiui the Times teigė, kad visada prašo perjungti televizijos kanalą, jei tik išgirsta, kad programos metu bus aptariamas Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos ar bet kuri kita su tuo susijusi tema.

„„Brexit”… ak, jis jis tęsiasi ir tęsiasi” - sakė mergina.

„Taip nuobodu, kad prašau seserų perjungti kanalą į kokį nors transliuojantį animacinius filmukus - tik tam, kad nuo viso to pabėgčiau”.

Komentuoti situaciją ji nusprendė besirutuliojant Didžiosios Britanijos politinei krizei, nes mano, kad nenusimato jokia aiški pabaiga.

Dabar, sugriuvus kalifatui Sirijoje, Shamima Begum dar vis tikisi, kad bus įleista atgal į Jungtinę Karalystę ir galės gyvenimą pradėti iš naujo.

Vis dėl to, JK vidaus reikalų ministras Sajid Javid atėmė merginos Didžiosios Britanijos pilietybę kai vasario mėnesio viduryje ši iškilo viešumoje ir argumentuodama paskutiniu savo nėštumo mėnesiu prašė JK jai leisti grįžti namo vardan vaiko saugumo.

Paauglės šeima sakė skųsianti šį sprendimą, tačiau nepanašu, kad politikų širdys suminkštės. Paskutiniame savo interviu Shamima Begum tvirtai teigė, kad Islamo Valstybės teroristinė grupė jai „išplovė smegenis”.

„Nuo to laiko, kai palikau Baghuz tikrai gailėjausi visko, ką padariau, ir aš tikrai tikiuosi, kad galėsiu grįžti į Didžiąją Britaniją ir pradėti gyvenimą iš naujo. „Man buvo „išplautos smegenys”.

Čia atvykau tvirtai tikėdama viskuo, kas man buvo sakoma, o iš tikrųjų beveik nieko nežinojau apie tai, ką iš tiesų sako mano religija”. „Labai apgailestauju kalifate susilaukusi vaikų” - teigė ji.

Visi Shamimos Begum vaikai - mirę, paskutinysis kūdykis vardu Jarrah atgulė į nežymėtą kapą už al-Roj pabėgėlių stovyklos, į kurią Sh. Begum buvo perkelta likus savaitei iki Jarrah mirties.

2019 04 03 13:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt