sekmadienis, spalio 25 d.
Opozicijos lyderis pritarė pirmalaikiams vyriausybės rinkimams
tiesa.com

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paskelbė apie išankstinius rinkimus. Nors kiti rinkimai turėjo vykti tik 2020-aisiais premjerė nusprendė leisti Parlamentui balsuoti ir jei bus pritarta, rinkimai įvyks anksčiau.

„Tikiu, kad šie rinkimai reikalingi šaliai, tad rytoj Bendruomenių rūmai galės balsuoti dėl rinkimų, visi galės išdėstyti savo nuomonę bei pasiūlymus dėl „Brexit“ bei Vyriausybės ateities“, - sakė ministrė pirmininkė.

T.May pabrėžė, kad tai bus stiprios ir stabilios valdžios pasirinkimas bei pranešė, jog rinkimai vyks šių metų birželio 8 dieną. Parlamento vadovė tikina, kad tokį sprendimą pasirinko norėdama sustiprinti valdančiųjų pozicijas ir užtikrinti saugumą britams.

„Noriu paaiškinti savo sprendimo priežastį. Praėjusią vasarą, kai šalis balsavo referendume, Britanijai reikėjo stabilumo, garantijos ir stiprios lyderystės. Man tapus premjere, vyriausybė būtent tai ir suteikė“, - kalbėjo premjerė ir pridūrė sprendimą priėmusi neseniai, kai jos lyderystei ir pasiūlymui dėl išankstinių rinkimų nepritarė kiti parlamentarai.

Pasirodžius pranešimui, netrukus atsistatydino Darbo partijos narys Tomas Blenkinsopas, pranešęs, jog ateinančiuose rinkimuose nedalyvaus. Tam, kad rinkimai įvyktų numatytą dieną, jiems turi pritarti du trečdaliai Bendruomenių rūmų narių.

Opozicijos lyderis, „Darbiečių“ pirmininkas, Jeremy'is Corbynas paskelbė pritariantis premjerės pasiūlymui, o tai reiškia, kad parlamento dauguma taip pat pritars. Nors T.May savo kalboje griežtai sukritikavo J.Corbyno partiją ir teigė, kad ji koalicijoje sukeltų chaosą. Pats J.Corbynas tvirtina laukiantis dienos, kai galės britams pasiūlyti „alternatyvią vyriausybę, kuri atstatys šalį“.

Pasigirdus žiniai apie svarbų pranešimą akimirksniu krito svaro sterlingų kursas. JAV dolerio atžvilgiu valiuta atpigo 0,3 proc. ir siekia 1,2528. Pinigų vertė, lyginant su doleriu, pastarąsias tris savaites buvo 1,2615.

2017 04 18 11:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt