trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Paaiškėjo „Brexit" susitarimo detalės
tiesa.com

Dublinas pasveikino penktadienį pasiektą istorinį Briuselio ir Londono susitarimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygų, kuriame, be kita ko, numatytos garantijos, kad po „Brexit“ siena tarp Airijos ir Šiaurės Airijos liks atvira.

„Susitarimas patvirtintas! Airija pritaria, kad būtų pradėtas antras „Brexit“ derybų etapas, nes užsitikrinome garantijas visai Airijos salai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Airijos užsienio reikalų ministras Simonas Coveney.

Airijos diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo, kad šis susitarimas „visiškai“ apsaugo 1998 metų taikos sutartį, vadinamąjį Didžiojo penktadienio susitarimą, užbaigusį tris dešimtmečius trukusį konfliktą Šiaurės Airijoje.

Pasak S. Coveney, Londono ir Briuselio pasiektas susitarimas užtikrina, kad „po „Brexit“ tarp britų valdomos Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos Respublikos neatsiras griežtai saugoma siena.

Anot jo, tai yra „labai geras rezultatas visiems Airijos salos gyventojams“.

Europos Komisija penktadienį paskelbė, kad per derybas su Britanija buvo padaryta „pakankama pažanga“, kad ES lyderiai gruodžio 14–15 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime galėtų priimti sprendimą pradėti kitą „Brexit“ derybų etapą ir pereiti prie prekybos klausimų.

2017 12 08 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt