penktadienis, birželio 5 d.
Parlamentas pasipriešino Th. May „Brexit” klausimu
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybė sulaukė skaudaus smūgio iš savo kolegų. Vėlų trečiadienio vakarą Parlamente vyko balsavimas dėl vieno iš esminių „Brexit” aspektų, kurio metu premjerė Theresa May patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

Tai yra pirmas kartas, kai Th.May vadovaujama Vyriausybė prarado daugumos pasitikėjimą.

Politikai balsavo dėl teisinės garantijos suteikimo, kad pasiekus finalinį susitarimą jis dar kartą būtų grąžintas į JK Parlamentą patvirtinimui arba atmetimui.

Vyriausybės teigimu, tai pakenktų galimybėms sklandžiai pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), todėl parlamentarai buvo spaudžiami balsuoti „prieš” lemiamo balsavimo galimybę.

Nepaisant spaudimo bei įvairių pasiūlymų, 309 Parlamento nariai balsavo už šį įstatymai, o 305 – prieš. Tai reiškia, kad Th. May derybose dėl pasitraukimo iš ES pasiekus galutinį susitarimą, jis dar kartą bus svarstomas JK Parlamente ir išlieka galimybė, kad bus atmestas.

Tačiau komentuodami šį sutriuškinimą, kabineto ministrai teigė, kad šis „mažas žingsnis atgal” nesutrukdys JK pasitraukti iš ES 2019 m.

Opozicijos lyderis Jeremy Corbynas teigė, kad tai buvo „žeminantis pralaimėjimas ir valdžios praradimas” Theresai May, kuri jau ketvirtadienį ryte išvyksta tęsti derybų dėl „Brexit”.

2017 12 14 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt