penktadienis, liepos 3 d.
Paskelbta, kada planuojamas referendumas dėl dvigubos pilietybės (vaizdo įrašas)
tiesa.com

Lietuvos Respublikos seimo narys ir ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius paskelbė, kad referendumą dėl dvigubos pilietybės planuojama vykdyti 2019-ųjų birželio mėnesį.

Pasak politiko, referendumas yra vienintelė išeitis norint pakeisti konstitucinį įstatymą, kuris daugumai lietuvių nesuteikia teisės turėti dvigubos pilietybės. Tačiau tam, kad referendumas būtų sėkmingas, jame turi balsuoti daugiau nei 50% rinkimų teisę turinčių piliečių. Siekiant padidinti rinkėjų aktyvumą, V. Sinkevičius užsiminė apie balsavimo internetu galimybę.

Diskusiją apie „Brexit“ ir jo pasėkmes organizavo Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga (JKLJS). Lietuvos ambasadoje susirinkę jaunuoliai turėjo progą užduoti jiems rūpimus klausimus ir diskutuoti, kokia gali būti jaunų lietuvių ateitis Jungtinėje Karalystėje po „Brexit“.

Dvigubos pilietybės klausimas sulaukė įvairių reakcijų iš diskusijos dalyvių. V. Sinkevičiui neabejojant referendumo sprendimu, Skaistė Aleksandravičiūtė, buvusi Oksfordo universiteto lietuvių bendrijos prezidentė perspėjo, kad nereikėtų aklai tikėtis vieningo balsavimo. Ignas Rubikas, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos vicepirmininkas pasiūlė, jog referendumą reikėtų rengti tol, kol jis bus sėkmingas.

Planuojama, kad Jungtinė karalystė atsiskirs nuo Eurpos Sąjungos 2019-ųjų kovą, tad referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje tiems, kurie nori tapti Didžiosios Britanijos piliečiais, gali būti pavėluotas.

2017 06 23 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt