penktadienis, gegužės 7 d.
Po „Brexit“: atvykstantiems dirbti – jokių kliūčių, veltėdžiams parodys kelią atgal
tiesa.com

Nors britai iš Europos Sąjungos traukiasi norėdami pristabdyti atvykėlių iš užsienio srautus, aukštus postus užimantys politikai tikina, kad šalyje dirbti norinčių žmonių niekas neatstums ir po „Brexit“.

Antradienį Jungtinės Karalystės ekonomines ateities perspektyvas pristatęs šalies prekybos sekretorius Liamas Foxas nemažai dėmesio skyrė imigrantams, kurie atlieka didžiulį vaidmenį valstybės vystyme.

Anot jo, net ir po „Brexit“, kai bus įvesta griežta sienų kontrolė, JK turėtų palaikyti tuo, kurie į šalį atvyks dirbti.

„2016-ųjų referendumo rezultatas aiškiai parodė, kad Britanijos visuomenė nenori laisvo žmonių judėjimo, tačiau privaloma atsižvelgti į ateities užimtumo poreikius.

Mano manymu, visuomenė gali atskirti žmones, kurie čia atvyksta dirbti bei prisidėti prie šalies gerovės ir tuo, kurie laisvuoju judėjimu naudojasi tik todėl, kad kad galėtų atvykti į JK ir tik pasinaudoti valstybės parama siekiant tik asmeninės naudos“, – sakė sekretorius radijui LBC.

Jo manymu, atskirti darbščius žmones ir veltėdžius padėtų dviejų lygių sistema, pagal kurią atvykstantieji turėtų įrodyti, jog jų tikslas JK – darbas. Jeigu užsienietis į šalį jau turėdamas darbo pasiūlymą, kliūčių jo kelyje neturėtų būti.

Kai kurie JK ūkio sektoriai, tokie kaip žemės ūkis ar sveikatos apsauga, yra tiesiog priklausomi nuo darbo jėgos iš ES valstybių, tad baiminamasi, jog „Brexit“ bei griežta sienų kontrolė sukeltų tikrą sumaištį šiose srityse.

Pasitraukimu iš ES britai nori imigracijos srautus sumažinti bent iki 100 tūkst. per metus, šiuo metu svetimšalių atvyksta triskart daugiau.

Slapti „Brexit“ dokumentai: ES piliečiai gali nesibaiminti

2018 08 22 13:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt