sekmadienis, vasario 28 d.
Po „Brexit“ – be maisto, kuro ir vaistų
tiesa.com

Be jokio susitarimo iš Europos Sąjungos pasitraukę britai jau po poros savaičių gali susidurti su gyvybiškai svarbių prekių trūkumu: valstybės tarnautojai teigia, kad toks scenarijus – visiškai realus.

Kol vyksta derybos, prognozuojamos įvairios „Brexit“ baigtys tarp jų – ir skyrybos be sutarties, susiklosčius tokiai situacijai galima tikėtis optimistinių bei pačių blogiausių prognozių išsipildymo.

„The Sunday Times“ pranešė, kad be susitarimo iš valstybių bloko pasitraukusios Jungtinės Karalystės laukia trys scenarijai: švelnus, sunkus ir situacija, įvardijama kaip „Armagedonas“, kuris britų derybininkų komandos dokumentuose priskiriamas prie „nenumatytų atvejų“.

Manoma, kad britai šiuo metu nuo Europos Sąjungos rinkos yra priklausomi taip stipriai, kad susiklosčius blogiausiam scenarijui šalis pritrūktų gyvybiškai svarbių prekių – maisto, kuro ir medikamentų – jau po poros savaičių po atsiskyrimo nuo ES.

„Doverio uostas žlugtų jau pirmąją dieną. Prekybos centrai Cornwall’io grafystėje bei Škotijoje maisto atsargas pabaigtų per kelias dienas, o po dviejų savaičių ligoninėse gali trūkti medikamentų.

Norint greitai aprūpinti tolimiausius šalies kampelius būtiniausiais daiktais gali tekti samdyti lėktuvus ar pagalbon pasitelkti kariuomenę. Tačiau po dviejų savaičių pradės trūkti degalų“, – „The Sunday Times“ blogiausią įmanomą scenarijų pasakojo neįvardijamas šaltinis iš „Brexit“ derybininkų komandos.

Paprašius pakomentuoti tokius žodžius oficialių asmenų, jie pateikė kiek kitokį atsakymą – patvirtino, kad įvardyta daugybė „Brexit“ pabaigos scenarijų, tačiau tokia baigtis, jų manymu, yra sunkiai tikėtina.

„Tokie teiginiai yra visiškai klaidingi. Įdėta tikrai nemažai darbo ir priimta daug sprendimų diskutuojant apie JK pasitraukimą iš ES be susitarimo. Ypač daug dėmesio skirta tam, kas susiję su uostais. Žinome, kad nė vienas iš jų negrius“, – sakė pasitraukimo iš ES departamento atstovas spaudai.

„The Sunday Times“ tvirtina, kad šaltiniai – patikimi, jie tokią informaciją nori paskelbti kaip atsaką tiems vyriausybės nariams, kurie perdėtai pasitiki „Brexit“ ir mano, jog be Europos šalis gyvens kuo puikiausiai.

„Mes esame visiškai priklausomi nuo Europos sprendimų ir jeigu prekių srautas iš jos nutrūks, turėsime bėdų“, – cituojamas vienas šaltinis.

Liberaldemokratė parlamento narė Layla Moran paragino vyriausybę paviešinti visus svarstomus „Brexit“ scenarijus.

„Jeigu jie priima sprendimus žinodami tokius scenarijus,tai mažų mažiausiai nerūpestingumas, kurio laukia liūdnos pasekmės“, – sakė parlamentarė.

Į lemiamą kovą: dar kartą bandys sustabdyti „Brexit”

Veidmainystė: remia „Brexit“, bet nori ES pranašumų

2018 06 04 09:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt