antradienis, liepos 5 d.
Policija ketina skirti 20 baudų karantino pažeidėjams premjero biure
BNS
Facebook
Borisas Johnsonas.

Britų tyrėjai, nagrinėjantys ministro pirmininko Boriso Johnsono ir jo komandos įtariamus karantino dėl COVID-19 pažeidimus Dauningo gatvėje, antradienį rekomenduos kol kas skirti 20 baudų, pranešė Londono policija.

„Šiandien pradėsime 20 pradinių pranešimų apie fiksuotas baudas, kurios bus skiriamos už COVID-19 taisyklių pažeidimus, perdavimą“, – nurodė sostinės policija ir pridūrė, kad nustačius įrodymų gali būti skiriamos tolesnės baudos.

Policijos pajėgos pažymėjo, kad neatskleis baudžiamų asmenų skaičiaus ar tapatybės. Tačiau pranešama, kad B. Johnsono tarp asmenų, kuriems skirtos baudos, nėra.

Premjero biuras Dauningo gatvėje anksčiau žadėjo pranešti apie reikšmingus pasiekimus su ministru pirmininku susijusiame tyrime.

Visuomenės pasipiktinimas dėl vadinamojo vakarėlių skandalo privertė B. Johnsoną pastaraisiais mėnesiais kovoti dėl savo išlikimo politikoje, keliems jo konservatorių partijos parlamentarams viešai paraginus ministrą pirmininką atsistatydinti.

Jis pats neigė padaręs ką nors netinkama.

Spaudimas britų vyriausybės vadovui sumažėjo Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą, kai Vakarams sureagavus į karą šis skandalas dingo iš laikraščių antraščių.

Tačiau antradienio įvykiai rodo, kad vakarėlių reikalas gali ir vėl atsisukti prieš B. Johnsoną. 57 metų vyriausybės vadovui gresia bauda, nebent jis galėtų pasiaiškinti, kodėl dalyvavo renginiuose, nors vyriausybė dėl pandemijos buvo įvedusi visuomenei griežtus suvaržymus ir draudė panašius pobūvius.

Ministras pirmininkas jau ne vieną kartą atsiprašė parlamento už virtinę vakarėlių, kurie, kaip rodo oficialus tyrimas, vyko 2020 ir 2021 metais.

„Dedame visas pastangas, kad šis tyrimas vyktų sparčiai, ir atlikome daugybę vertinimų“, – sakoma Londono policijos pranešime.

„Tačiau kadangi dar liko įvertinti didelį kiekį tyrimo medžiagos, gali būti ir daugiau perdavimų,.. jei bus nustatyta pakankamai įrodymų“, – teigiama jame.

B. Johnsono biuras praėjusį mėnesį patvirtino, kad pateikė atsakymus į policijos klausimus, susijusius su tyrimu dėl vakarėlių.

Pasak šaltinių, tyrimą atliekantys pareigūnai premjero asmeniškai neapklausė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 03 29 16:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt