antradienis, liepos 5 d.
Policija nesiims tolesnių veiksmų prieš princą Andrew dėl kaltinimų lytiniu išnaudojimu
BNS
Scanpix
Princas Andrew

Jungtinės Karalystės policija pranešė, kad nesiims jokių veiksmų prieš princą Andrew, išanalizavusi medžiagą dėl kaltinimų lytiniu nusikaltimu, kuriuos metė viena velionio už lytinius nusikaltimus nuteisto JAV finansininko Jeffrey Epsteino auka.

Virginia Guiffre teigia, kad 2001 metais būdama 17-os, pagal JAV įstatymus – nepilnametė, ji buvo J. Epsteino priversta lytiškai santykiauti su princu Andrew Londone. Dėl šių kaltinimų ji yra iškėlusi bylą princui JAV teisme.

Tuo metu princas Andrew, antras karalienės Elizabeth II sūnus, kaltinimus neigia. Viename interviu britų transliuotojui BBC princas sakė niekada neturėjęs lytinių santykių su V. Guiffre. „To niekada nebuvo“, – tikino jis.

Rugpjūčio mėnesį Londono policija pradėjo kaltinimų, susijusių su J. Epsteinu, peržiūrą. Tuomet policijos komisarė Cressida Dick pareiškė, kad „niekas nėra aukščiau įstatymų“.

Sekmadienio vakarą paskelbtame policijos pranešime sakoma, kad „peržiūra baigta, ir mes nesiimsime jokių tolesnių veiksmų“.

Policija taip pat nurodė nesiimsianti jokių veiksmų dėl kaltinimų, esą J. Epsteino tariama bendrininkė Ghislaine Maxwell užsiėmė moterų ir merginų sąvadavimu Jungtinėje Karalystėje, jas ruošė ir išnaudojo. Apie šiuos kaltinimus pirmą kartą pranešė televizija „Channel 4 News“,

Buvusi britų aukštuomenės vakarėlių liūtė G. Maxwell šiuo metu laukia teismo JAV kalėjime dėl įtarimų, kad ji verbavo paaugles merginas J. Epsteinui, kuris jas išnaudodavo.

Britų policija pranešė, kad toliau palaiko ryšį su kitomis teisėsaugos institucijomis, atliekančiomis tyrimą dėl su J. Epsteinu siejamų kaltinimų.

Po kelias savaites trukusių teisinių kovų princo Andrew advokatai praėjusį mėnesį pripažino, kad princas gavo oficialų pranešimą apie V. Giuffre iškeltą ieškinį. Į jį princas turi atsakyti iki spalio 29 dienos.

Praėjusią savaitę JAV teisėjas sutiko, kad Andrew teisininkams būtų perduota 2009 metais tarp V. Guiffre ir J. Epsteino pasiekto susitarimo kopija, kuri, kaip manoma, leis anuliuoti civilinį ieškinį princui.

61 metų princas Andrew retai pasirodo viešumoje, nes buvo priverstas atsisakyti karališkųjų pareigų už tai, kad neišsižadėjo savo bičiulio už lytinius nusikaltimus nuteisto pedofilo J. Epsteino, kuris 2019-aisiais buvo rastas nusižudęs Niujorko kalėjime, kur laukė teismo dėl lytinio išnaudojimo ir prekybos nepilnamečiais.

Agentūra „The Associated Press“ perspėja paprastai neskelbianti asmenų, kurie sakosi tapę lytinių nusikaltimų aukomis, pavardžių, nebent jie patys nusprendžia paviešinti savo pavardes, kaip buvo V. Giuffre atveju.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 12 07:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt