antradienis, lapkričio 24 d.
Prancūzija kritikuoja „nesutaikomą“ JK požiūrį dėl „Brexito“
BNS

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybos dėl JK išstojimo galutinio sureguliavimo nejuda į priekį dėl Londono „nesutaikomo ir, tiesiai kalbant, nerealistiško“ požiūrio, pirmadienį pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas).

Abi šalys siekia susitarimo iki pereinamojo periodo po „Brexito“ pabaigos gruodžio 31-ąją, bet derybos yra įstrigusios.

„Derybos nejuda į priekį dėl nesutaikomo ir, tiesiai kalbant, nerealistiško Jungtinės Karalystės požiūrio“, – sakė J.-Y. Le Drianas, kartu su vokiečių kolega Heiko Maasu (Heiku Masu) kalbėdamas prancūzų ambasadoriams Europoje.

Niūrus prancūzų ministro įvertinimas yra naujausias iš virtinės neigiamų komentarų apie derybų pažangą, išsakytų įtakingų ES veikėjų.

ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier (MIšelis Barnjė) rugpjūčio 21 dieną Briuselyje baigiantis septintam derybų dėl prekybos ratui sakė, kad susitarimas atrodo mažai tikėtinas. Pasak jo, diskusijos tokiais svarbiais klausimais kaip žvejybos teisės ir konkurencijos taisyklės įstrigo.

Šimtai derybininkų kelias dienas dirbo Belgijos sostinėje ir abi šalys pripažino, kad padaryta šiokia tokia pažanga techniniais klausimais, bet ne dėl pagrindinių kliūčių.

„Tie, kas tikėjosi, kad derybos šią savaitę sparčiai judės į priekį, bus nusivylę“, – žurnalistams sakė M. Barnier.

JK derybininkas Davidas Frostas (Deividas Frostas) atkirto, jog Briuselio reikalavimas sutikti su ES valstybės pagalbos ir žvejybos politika prieš pereinant prie kitų sričių „be reikalo apsunkino pažangą“.

JK iš ES išstojo sausį, praėjus beveik ketveriems metams po istorinio referendumo, kuriame britai nedidele persvara nusprendė nutraukti kone 50 metų trukusią narystę bloke.

Tačiau ES taisyklės JK varžo iki šių metų pabaigos, kol abi šalys bando susitarti dėl būsimų savo santykių sąlygų.

Europiečiai ragina dėl santykių po pereinamojo laikotarpio galutinai susitarti iki spalio, tad lieka vos du mėnesiai bendram pagrindui surasti.

Jei susitarimas nebus pasiektas, JK ir ES ryšiai bus apibrėžiami minimaliais Pasaulio prekybos organizacijos (PSO) standartais. Tai reikš didesnius muitus ir sunkumus verslui, galinčius sukelti prekybos chaosą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 31 19:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt