šeštadienis, sausio 16 d.
Princas Philipas švenčia 99-ąjį gimtadienį
Alfa.lt
BNS

Didžiosios Britanijos Princuas Philipas birželio 10-ąją švenčia 99-ąjį gimtadienį. Oficialioje karališkosios šeimos instagramo paskyroje buvo paskelbta naujausia Princo nuotrauka.

Kaip skelbiama, ši karališkosios poros nuotrauka buvo užfiksuota praėjusią savaitę. Tai yra pirmoji oficiali nuotrauka po Princo gydymosi Londono ligoninėje suprastėjus sveikatai.

View this post on Instagram

???? This new photograph of The Duke of Edinburgh and The Queen was taken last week in the quadrangle at Windsor Castle to mark His Royal Highness’s 99th birthday tomorrow. . Copyright: Press Association

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Princas Philipas gimė Korfu saloje 1921 m. birželio 10 d .ir buvo vienintelis Graikijos princo Andriejaus, Graikijos karaliaus Konstantino jaunesniojo brolio, ir princesės Alice Battenberg sūnus.

Kai jam buvo vos pusantrų metų, jis ir jo šeima buvo evakuoti britų Karališkojo karinio jūrų laivyno laivu iš politiškai nestabilios Graikijos. Pasakojama, kad vaikas buvo nešamas iš apelsinų dėžės padarytoje lovytėje.

Šeima apsigyveno Paryžiuje, išsiuntė septynerių metų sulaukusį Philipą į parengiamąją mokyklą Anglijoje, o tada – į vidurinę mokyklą Škotijoje.

1939 m. kilus Antrajam pasauliniam karui Philipas tapo Karališkojo karinio jūrų laivyno kadetu, o paskui tarnavo karo laivuose Indijos vandenyne ir Viduržemio jūroje.

1945 m. jis jau buvo vyresnysis leitenantas ir matė Japonijos kapituliaciją Tokijo įlankoje.

Philipas ir tuomet dar princesė Elžbieta, būsimoji karalienė, buvo oficialiai supažindinti 1939 m. liepą, kai jos tėvas, karalius George'as VI, su šeima lankėsi Karališkojo karinio jūrų laivyno koledže Dartmute, Anglijos pietinėje pakrantėje.

Karo metu jie palaikė ryšį ir keliskart buvo susitikę. Bet tik 1947 m. liepą buvo paskelbta apie jų sužadėtuves. Jie susituokė tų metų lapkričio 20 d. Londono Vestminsterio abatijoje. Pora susilaukė keturių vaikų.

Princo Philipo karjera kariniame jūrų laivyne nutrūko jo žmonai po karaliaus Jurgio VI mirties 1952 m. įžengus į sostą, bet jis sakė: „Būnant karalienės sutuoktiniu man atrodė, kad pirmoji mano pareiga yra geriausiai, kaip tik galėjau, tarnauti jai.“

2017-ųjų rugpjūtį Edinburgo kunigaikštis būdamas 96 metų oficialiai baigė eiti savo karališkąsias pareigas.

Pastaraisiais metais karališkosios šeimos patriarchas ir jo sutuoktinė palaipsniui mažino savo darbo krūvį. Karališkosios pareigos pamažu atiduodamos jųdviejų vyriausiajam sūnui ir sosto įpėdiniui princui Charlesui, taip pat anūkui princui Williamui.

Tačiau Edinburgo kunigaikštis vis dar dalyvauja kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui, vestuvėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 10 12:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt