antradienis, rugpjūčio 4 d.
Rinkimus planuojanti britų vyriausybė atideda planus kitą mėnesį pristatyti naują biudžetą
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė planų kitą mėnesį pristatyti savo naująjį biudžetą, nes tikisi, jog gruodį įvyks visuotiniai rinkimai, penktadienį pareiškė iždo kancleris Sajidas Javidas.

S. Javidas šį mėnesį pareiškė, jog savo, kaip iždo kanclerio, pirmąjį biudžetą ketina pristatyti lapkričio 6 dieną, tai yra praėjus savaitei po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), kuris dar neseniai buvo planuotas spalio 31 dieną.

Tačiau „Brexit“, regis, vėl bus atidėtas, o ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį paragino gruodžio 12-ąją surengti visuotinius rinkimus. Todėl iždo planai dėl biudžeto taip pat buvo atidėti.

„Biudžetas kol kas nebus paskelbtas, nes planuojame lapkričio 6 dieną paleisti parlamentą“, – pareiškė S. Javidas televizijos ir radijo korporacijai BBC.

„Kai nustačiau pradinę biudžeto paskelbimo datą, turėjau omenyje, jog būsime pasiekę susitarimą, jog spalio 31 dieną išstosime [iš ES].“

„Žinoma, yra svarbu turėti biudžetą, bet kokiam kancleriui yra svarbu turėti biudžetą. Tačiau dabar yra svarbiau tai, kad šis [„Brexit“] susitarimas būtų patvirtintas parlamente“, – pridūrė jis.

2019 10 25 10:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt