penktadienis, liepos 1 d.
Rusija uždraudė B. Johnsonui atvykti į jos teritoriją
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Maskva šeštadienį paskelbė uždraudžianti Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui ir keliems kitiems britų aukšto rango pareigūnams atvykti į Rusijos teritoriją, Londonui įvedus sankcijų Rusijai dėl jos karinės invazijos Ukrainoje.

„Šio žingsnio imtasi reaguojant į Londono nežabotą informaciją ir politinę kampaniją, siekiant izoliuoti Rusiją tarptautinėje [scenoje], sukurti sąlygas mūsų šaliai varžyti ir vidaus ekonomikai smaugti“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Ministerija apkaltino Londoną „beprecedenčiais priešiškais veiksmais“ ir paminėjo sankcijas Rusijos aukšto rango pareigūnams.

„Britų vadovybė sąmoningai sunkina situaciją dėl Ukrainos, pumpuodama Kyjivo režimui letalius ginklus ir koordinuodama panašias pastangas NATO vardu“, – sakė ministerija.

Į Rusijos „juodąjį sąrašą“ taip pat įtraukti JK ministro pirmininko pavaduotojas Dominicas Raabas, užsienio reikalų sekretorė Liz Truss, gynybos sekretorius Benas Wallace'as, buvusi ministrė pirmininkė Theresa May ir Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.

Prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pradėjus invaziją į Ukrainą, Didžioji Britanija prisideda prie tarptautinių pastangų nubausti Rusiją turto įšaldymu, kelionių draudimais ir ekonominėmis sankcijomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 16 13:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt