antradienis, spalio 27 d.
Rusijos ambasadorius Londone neigia, kad Maskva susijusi su kibernetinėmis atakomis
Alfa.lt

Rusijos ambasadorius Londone neigia Jungtinės Karalystės ir jos sąjungininkių kaltinimus, kad viena programišių grupė „beveik neabejotinai“ veikia išvien su Rusijos žvalgybos tarnybomis ir bando vogti informaciją, susijusią su koronaviruso vakcinų kūrimu.

Interviu televizijai BBC, kuris bus transliuojamas sekmadienį, ambasadorius Andrejus Kelinas sakė, kad ketvirtadienį JK, JAV ir Kanados mesti kaltinimai „neturi prasmės“.

„Visiškai netikiu šia istorija, ji neturi jokios prasmės“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad apie programišių grupės APT29 egzistavimą sužinojo tik iš britų žiniasklaidos.

„Šiame pasaulyje neįmanoma priskirti jokių programišių kuriai nors šaliai“, – kalbėjo A. Kelinas.

A. Kelinas, kuris Rusijos ambasadoriumi JK buvo paskirtas pernai lapkritį, taip pat atmetė kitą Londono pareiškimą, kad „rusų veikėjai“ bandė sutrikdyti pernai vykusius visuotinius rinkimus.

JK užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas ketvirtadienį pareiškė, kad nusikaltėliai išplatino nutekintus prekybos dokumentus tarp JK ir JAV, norėdami pasėti didesnį susiskaldymą.

„Nematau jokios prasmės naudoti šitą temą kaip kišimosi metodą“, – teigė ambasadorius.

„Mes visiškai nesikišame. Nematome prasmės kištis... Mėginsime sutvarkyti santykius ir užmegzti geresnius santykius nei dabar“, – kalbėjo A. Kelinas.

Rusijos ir JK dvišaliai ryšiai yra įtempti nuo to laiko, kai Britanija apkaltino Maskvą mėginimu 2018 metais nužudyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį Anglijos pietvakariame Solsberio mieste.

Šis atvejis priminė kito buvusio rusų šnipo, Aleksandro Litvinenkos, nunuodijimą Didžiojoje Britanijoje 2006 metais.

Tačiau Rusija neigia esanti kaip nors susijusi su tais incidentais, o A. Kelinas sakė, kad jo šalis yra pasirengusi žengti toliau nuo kontroversijų.

2020 07 19 15:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt