trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Rytų europiečiai bus skraidinami rinkti britų daržovių ir vaisių

Rytų Europos ūkiuose dirbantys asmenys yra skraidinami į Jungtinę Karalystę specialiai užsakytais skrydžiais, kad šie rinktų augančius vaisius ir daržoves.

Užsakomųjų skrydžių tarnyba portalui BBC patvirtino, kad pirmasis reisas leisis Stanstedo oro uoste ketvirtadienį, atskraidindamas 150 darbuotojų iš Rumunijos. Tarnyba teigė, kad šis lėktuvas bus pirmas iš 6 galimų reisų nuo balandžio vidurio iki birželio pabaigos.

JK aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų departamentas patvirtino, kad ji bandė paskatinti šalies gyventojus „padėti nuimti derlių“.

Britų ūkininkai neseniai perspėjo, kad laukuose esantis derlius gali supūti dėl sezoninių darbuotojų iš Rytų Europos trūkumo. Kelionių apribojimai dėl koronaviruso karantino lėmė, kad dauguma šių darbuotojų liko įstrigę savo šalyse.

Nors kai kurie JK augintojai pradėjo ieškoti vietinių darbuotojų nurinkti derlių taip neleidžiant milijonams tonų vaisių ir daržovių sugesti, yra baiminamasi, kad to neužteks patenkinti poreikio.

Vienas didžiausių JK maisto produktų augintojų, Kembridžšyre veikiantis „G's Fresh“, patvirtino, kad užsakė 2 iš 6 skrydžių iš Rumunijos. Vykdomasis „G's Fresh Sandfield Farms“ skyriaus direktorius Derekas Wilkinsonas BBC teigė, kad 150 darbuotojų, atvykstančių į Stanstedą, bus autobusais nuvežti į ūkius Rytų Anglijoje rinkti salotų.

Kompanija labai artimai bendradarbiauja su Anglijos visuomeninės sveikatos tarnybomis ir labai atidžiai tikrina atvykusiųjų sveikatą. Visi karščiuojantys asmenys bus uždaryti į karantiną. D. Wilkinsonas taip pat teigė, kad jo valdomiems ūkiams reikia bent 3 tūkst. sezoninių darbuotojų, ypač gegužę, prasidedant pavasarinių svogūnų derliui, o galiausiai birželį užaugus pupelėms ir žirniams.

Ūkių vadovas pasidžiaugė ir gan sėkminga vietos darbuotojų paieškos kampanija. Kol kas 500 britų išreiškė susidomėjimą.

Būdama privati kompanija, užsakomųjų skrydžių tarnyba jau yra įvykdžiusi panašius sezoninių darbuotojų skrydžius ir į kitas valstybes. Per pastarąsias savaites 1 tūkst. darbuotojų iš Rumunijos ir Bulgarijos buvo nuskraidinti į Vokietiją. 

Sezoninių darbuotojų trūkumas

Valstybinė ūkininkų sąjunga tvirtino, kad yra reikalingi 70 tūkst. vaisių ir daržovių augintojų. Organizacija kviečia suformuoti savotišką JK darbuotojų „armiją“.

„Augintojai, kurie kliaujasi sezoniniais darbuotojais auginti, rinkti ir supakuoti šviežias daržoves, vaisius ir gėles, yra stipriai susirūpinę, kad koronaviruso įvesti apribojimai stipriai paveiks jų galimybes samdyti darbo jėgą, – teigė sąjungos viceprezidentas Tomas Bradshaw. – Aš skatinčiau visus norinčius padėti Didžiajai Britanijai šią vasarą rinkti produktus, susisiekti su patvirtintais verbuotojais.“

Nacionalinė samdymo kampanija taikosi į studentus ir tuos, kurie neteko darbo baruose, kavinėse ir parduotuvėse. 

2020 04 17 10:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt