šeštadienis, liepos 4 d.
Sėkmingame lietuvės versle Londone noriai dirba dešimtys tautiečių
tiesa.com

Poniai Vidai Sutovai idėjų ir noro vystyti verslą netrūko niekada. Dar gyvendama Lietuvoje versli moteris išbandė įvairiausius darbus: turėjo savo kirpyklą, augino braškes ir netgi užsiėmė gyvulininkyste. Tačiau, pasak p. Vidos, gimtojoje šalyje „išsisukti” verslui vis kažko pritrūkdavo ir vien nuoširdaus darbo nepakakdavo.

Tad, vieną dieną ryžtinga moteris apsisprendė ir neatsisukdama geresnio gyvenimo išvyko ieškoti į Jungtinę Karalystę. Čia greitai suprato, kad kitiems dirbti negalinti. Dabar verslininkė iš Lietuvos džiaugiasi, kad įkūrusi sėkmingą švaros verslą gali padėti ir kitiems darbo ieškantiems tautiečiams.

Dirbti kitiems nebenorėjo

Keleri pirmieji metai emigracijoje prabėgo nepastebimai greitai. V. Sutova vos spėjo laviruoti tarp skirtingų šalių, šeimos, darbo ir studijų, kol vieną dieną suprato, kad taip tęstis nebegali - reikia kurti savo verslą.

„Susimąsčiau: kodėl ir aš negalėčiau sukurti savo valymo įmonės? Ir nors tuo metu mano anglų kalbos žinios buvo gana prastos, ryžausi imtis veiksmų”, - su šypsena pirmąją dabar jau puikiai veikiančio verslo idėją prisiminė p. Vida.

Nieko nelaukusi moteris kibo į darbą. Verslą lietuvė nuo šaknų statė savo rankomis: pati kūrė skrajutes, pati tas skrajutes nešiodavo po Londoną, uždirbusi pirmuosius pinigus, didžiąją jų dalį ir vėl investuodavo atgal į verslą, kūrė internetinę svetainę, daug dėmesio skyrė reklamai.

„Netrukus pradėjo skambinti pirmieji klientai. Kadangi dirbome gerai, klientų vis daugėjo. O su jais daugėjo ir gerų atsiliepimų apie „Shiny House Cleaning Ltd“. Nejučia pradėjome plėstis”, - apie tai, kaip svečioje šalyje pavyko įgyvendinti jau dešimtmetį gyvuojantį verslą pasakojo V. Sutova.

Verslo paslaptis – investicijos ir geri atsiliepimai

Paklausta, kur slypi „Shiny House Cleaning Ltd“ paslaptis, V. Sutova teigė, kad, visgi, labiausiai padėjo klientų rekomendacijos. Po profesionaliai ir kokybiškai atliktų darbų gandas apie naują įmonę pradėjo žaibiškai sklisti „iš lūpų į lūpas”.

„Jeigu gerai atlieki darbą, klientas ne tik visada sugrįš, bet ir rekomenduos kitiems” - aiškino versli moteris.

Internetininėje atsiliepimų svetainėje checkatrade.com puikiais atsiliepimais „Shiny House Cleaning Ltd” tiesiog žvilga. 98.1 proc. visų klientų, atliktą darbą įvertino 10 balų. Tai yra neįtikėtinai geras bei vienas iš aukščiausių balų tarp visų puslapyje vertinamų švaros kompanijų.

Kompanijos paslaugomis naudojęsi klientai darbuotojams negailėjo padėkos žodžių bei pagyrų: „Profesionalus servisas, patikimos, kruopščiai dirbančios ir nuoširdžios valytojos. Dėmesingai atliktas darbas, o viryklė atrodo kaip nauja”, - angliškai rašė viena iš švaros kompanijos klienčių iš Londono.

„Esame labai patenkinti valytojos Jolantos atlikto darbo kokybe. Draugiškas ir efektyvus aptarnavimas. Puikus kainos ir kokybės santykis. Būtinai jus rekomenduosiu draugams”, - rašė kitas laimingas klientas. Tokių atsiliepimų puslapyje šimtai.

[1481]

Svarbu ne tik klientai, bet ir darbuotojai

„Shiny House Cleaning Ltd“ jau penkerius metus dirbanti Martyna iš Plungės „Tiesai” pasakojo, kad šis darbas jai patinka dėl to, kad jį lengvai gali suderinti su verslo vadybos studijomis universitete. Į Angliją atvykusi trylikos metų, mergina sakė, kad čia įsidarbinti pasiūlė jos mama, kuri bendrovėje taip pat dirbo daugelį metų.

„Studijuojant man labai svarbu, kad galėčiau skirti pakankamai laiko mokslams. Ponia Vida – ne tik puiki vadovė, tačiau ir supratingas žmogus. Jei blogai jaučiuosi ar dėl kitos svarios priežasties negaliu dirbti, ji visada padės: pakeis grafiką ar suras žmogų, kuris gali mane pakeisti”, - pasakojo 23-ejų Martyna.

Tuo tarpu bendrovėje taip pat dirbanti Svieta sakė, kad atmosfera darbe visada yra draugiška. Pasak moters, darbas sunkus, tad bendra nuotaika darbo vietoje yra labai svarbi.

„Direktorė ne tik palaipsniui kelia atlyginimą, tačiau ir visuomet yra pasiruošusi pagelbėti. Yra pasitaikę, kad esant būtinybei atlyginimai buvo sumokėti ir anksčiau”, - gerų žodžių vadovei negailėjo Svieta.

Valytoja dirbanti Andžela pasakojo, kad labiausiai vertina darbą kompanijoje dėl p. Vidos lankstumo: „Ne visada būna taip, kad gerai sutari su klientais. Visko pasitaiko. Man yra nutikę taip, kad labai nepatiko žmonės, pas kuriuos turėjau dirbti. Vida iš karto suprato ir be jokių problemų vietoje manęs surado kitą žmogų”.

Dar vienas daugelio darbuotojų minėtas pliusas – sveikata. Kaip aiškino Andžela, „Shiny House Cleaning Ltd“ kompanijoje yra tausojama darbuotojų sveikata. Valytojai nėra verčiami dirbti su stipriais valomaisiais chemikalais, kurie dažnai yra kenksmingi, o pavargus visada galima susitarti dėl mažesnio darbo kiekio ar ilgesnių atostogų. 

Kompanijos vadovė, ponia Vida aiškino, kad taip elgiasi todėl, kad ir pati atvykusi į nepažįstamą šalį perėjo per ugnį ir vandenį: „Viską pasiekiau savomis rankomis, todėl ir kitą žmogų stengiuosi suprasti ir visada kiek galima padėti.”

„Esame lyg šeima, pasikalbame, kartais net išsipasakojame. Kartu liūdime ir džiaugiamės. Visada darbe švenčiame Naujuosius, rengiame vakarėlius”, - apie santykius su darbuotojais pasakojo V. Sutova.

Geras vadovavimas – lojalių darbuotojų paslaptis

Ponia Sutova aiškino, kad bendrovėje dirbančius darbuotojus visada stengiasi motyvuoti nuolatos keliamu atlyginimu. Nauji, nepatyrę darbuotojai pradeda nuo minimalios algos. Tačiau jų atlygis, priklausomai nuo įgyto profesionalumo bei įmonėje išdirbto laiko, palaipsniui didėja.

Darbuotojai kompanijoje „Shiny House Cleaning Ltd“ lieka metų metus. Yra ir tokių, kurie dirba beveik nuo pat kompanijos įkūrimo pradžios. „Tiesa” turėjo progą pakalbinti daugelį bendrovės darbuotojų. Apie darbą kompanijoje bei jos vadovę darbuotojai atsiliepė itin teigiamai.

Iš Klaipėdos kilęs Remis „Tiesai” pasakojo, kad į Angliją atvyko beveik prieš dešimtmetį ir, įsidarbinęs pas p. Vidą, čia dirba iki šiol.

„Iš pradžių dirbdavau vos kelias valandas per savaitę. Pradėjęs studijuoti automechanikos mokslus, kompanijoje dirbau puse etato. Greitai supratau, kad sąlygos, kurias man siūlo šioje bendrovėje, yra daug geresnės, todėl čia likau ir dabar dirbu pilną darbo savaitę”, - pasakojo darbu Shiny House Cleaning Ltd“ patenkintas 25-erių vaikinas.

„Shiny House Cleaning Ltd“ vadovė daug dėmesio skiria darbuotojų apmokymams, visada skatina pažinti klientų poreikius ir į juos įsigilinti.

„Kompanijoje turime itin aukštus reikalavimus. Pasitaiko visko. Kartais pamačius nekokybiškai atliktą naujo darbuotojo darbą ir pačiai tenka valyti, tačiau į darbuotojus investuotas laikas ir žinios atsiperka su kaupu”, - pasakojo V. Sutova.

„Galbūt tai ir yra mūsų verslo paslaptis”, - mįslingai šypteli verslininkė.

Didžiuojasi savo klientais

„Shiny House Cleaning Ltd“ šiuo metu dirba apie 35 darbuotojus. Kompanija aptarnauja daugiau nei keturis šimtus reguliarių klientų. Uždaroji akcinė bendrovė užsiima įvairiais švaros darbais: valo namus, ofisus, restoranus, barus, mokyklas. Taip pat dirba su individualiais klientais.

„Neribojame savęs: tiekiame langų, kilimų, vienkartinių valymų paslaugas ir dar daugiau, - Londone ir už jo ribų. Plečiamės, augame ir nežadame sustoti”, - energingai pasakojo p. Vida.

„Didžiuojamės tuo, kad tarp klientų turime ne vieną Jungtinėje Karalystėje žinomą vardą: „Thames Water”, „University of East London”, „NHS”, „Foxtons”, „Ikea”, „Boots”, „Starbucks Coffee”. Visa tai sunkaus ir kruopštaus mūsų komandos darbo nuopelnas”.

V. Sutova tikino, kad bet kokiam verslui yra ypač svarbu turėti pastovių klientų. „Štai vienam jų - jau metų metus kas mėnesį valome kilimus. Jis nesikreipia niekur kitur. Yra ir tokių klientų, kurie su manimi nuo pat pradžios: kai dar prieš dešimtmetį pati valiau namus. Tokių ne vienas”, - apie kompanijos nuolatinius klientus su pasididžiavimu pasakojo verslininkė.

Įmonei vadovauja viena

V. Sutova pripažino, kad nors vadovauti visiškai vienai kartais yra labai sunku, tačiau moteris yra laiminga: „Turiu visko, ko reikia. Nesitikėjau, kad taip gali būti, kaip yra.”

„Visgi norėčiau surasti patikimą žmogų, padėti jam tvirtą pamatą, kad galėčiau ramiai išvažiuoti atostogų, pailsėti ilgėliau”, - ateities planais dalinosi verslininkė ir Londono.

Pasak „Tiesos” herojės, darbas nėra lengvas: turi būti geras, organizuotas vadybininkas ir psichologas, suprasti klientų ir darbuotojų poreikius, taip išlaviruoti, kad visi liktų patenkinti. Taip pat privalu gerai išmanyti patį valymo darbą. Čia, kaip ir visur kitur, reikia domėtis naujausiomis tendencijomis, produktais, technikomis.

„Kai įkūriau „Shiny House Cleaning Ltd“, viskas atrodė taip paprasta, tačiau kaskart susiduriame su vis didesniais reikalavimais, nuolatos keliame kartelę aukščiau, to tikiuosi ir iš savo darbuotojų”, - pokalbį užbaigė sėkmingą verslą Anglijoje sukūrusi V. Sutova.

2015 10 10 08:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt