antradienis, liepos 5 d.
Šiaurės Airijos vyriausybei vadovauti pasiūlytas P. Givanas
BNS
Scanpix
Paulas Givanas

Šiaurės Airijos parlamento narys Paulas Givanas tarp nauju šios Jungtinės Karalystės provincijos vyriausybės vadovu, kai atsistatydins dabartinė pirmoji ministrė Arlene Foster, antradienį pranešė Demokratinė junionistų partija (DUP).

Naujasis DUP lyderis Edwinas Pootsas per „Twitter“ pranešė, kad 39 metų P. Givanas, palaikantis griežtąją junionistų liniją, perims postą iš A. Foster, nuverstos per partijos maištą dėl jos esą netinkamo vadovavimo su „Brexitu“ susijusiems procesams.

A. Foster balandį paskelbė atsistatydinsianti, didėjant pykčiui dėl „protokolo“, taikomo Šiaurės Airijai po Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos. Ši sausį įsigaliojusi tvarka faktiškai paliko provinciją susietą su Europos Sąjungos muitų sąjunga ir bendrąja rinka, o Šiaurės Airijos uostuose buvo įkurti nauji muitinės patikros punktai.

Daugelis griežtosios linijos junionistų teigia, kad ši tvarka iškreipia Šiaurės Airijos padėtį Jungtinėje Karalystėje ir didina tikimybę, kad regionas prisijungs prie Airijos Respublikos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 08 17:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt