penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Skambučiai į ES po „Brexit“: kiek tai kainuos?
tiesa.com

Praėjusiais metais Europos Sąjungoje įsigaliojus specialiems teisės aktams, bendrijos ribose žymai atpigo telefoniniai pokalbiai, o britams pasitraukus iš bloko Jungtinėje Karalystėje ši tvarka nebegalios.

ES tarptinklinio ryšio savo šalies kainomis taisyklės reiškia, kad keliaujant bet kurioje kitoje nei savo ES šalyje ir joje naudojantis mobiliuoju telefonu nereikia mokėti jokių papildomų tarptinklinio ryšio mokesčių – už pokalbius mokate lygiai tokią pačią kainą, kokią mokėtumėte savo šalyje.

Nuo praėjusių metų liepos galiojanti tvarka galiojo ir JK, tačiau šaliai pasitraukus iš ES ši prievolė šalyje negalios, tad natūraliai kyla klausimas – ar britams skambučiai į Europą vėl kainuos daugiau.

Ketvirtadienį „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas pareiškė, kad taip nebus.

Aiškinama, kad ES uždraudė taikyti tarptinklinio ryšio mokestį vartotojams, tačiau operatoriams ši prievolė nepanaikinta: paslaugos teikėjai ir dabar moka šiuos mokesčius.

Dvi JK mobiliojo ryšio operatorės – „Vodafone“ ir „Three“ pažadėjo, kad po „Brexit“ nepasinaudos proga sugrįžti prie senosios tvarkos ir taikys tarptinklinio ryšio mokestį skambinantiems į užsienį.

Tikimasi, kad bendrovės savo pažadą vykdys, o jų pavyzdžiu paseks ir kiti operatoriai.

„Jeigu jie to nepadarys savanoriškai, priversime įstatymu“, – sakė D. Raabas BBC 4-ojo radijos programos „Today“ eteryje.

Anot sekretoriaus, tarptautiniai skambučiai į ES šalis JK gyventojams neturėtų brangti ir tuo atveju, jeigu Londonas ir Briuselis neras bendro sutarimo dėl „Brexit“ ir išsipildytų vadinamasis „no-deal“ scenarijus.

Pasitraukus iš ES Britanijai nėra galimybių išsaugoti privilegijas

2018 09 13 12:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt