pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Škotijos lyderė Theresai May metė kaltinimus sukčiavimu
tiesa.com

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon metė kaltinimus lėšų iššvaistymu Jungtinės Karalystės premjerei Theresai May. Pasak Škotijos lyderės, išankstinius rinkimus ministrė pirmininkė paskelbė tik tam, kad konservatorių partijos nespėtų prisivyti kaltinimai sukčiavimu per 2015-ųjų rinkimų kampaniją.

Škotijos lyderė teigė, kad konservatoriams neturėtų būti leista išsisukti nuo atsakomybės už jų ankstesnes klaidas per pastaruosius Parlamento rinkimus. „Prasideda išankstinių rinkimų kampanija.

Kampanija, premjerės paskelbtą praėjusią savaitę. Turinčią vieną ir tik vieną tikslą – sustiprinti konservatorių partijos įtaką ir sumenkinti kitų partijų bei opozicijos stiprybę. Ir padaryti tai anksčiau, nei jai bus pareikšti galimi kaltinimai dėl neteisėtų išlaidų per praėjusius rinkimus“, - sakė N.Sturgeon Škotijos prekybos unijos kongrese.

Taip Škotijos lyderė kalba ne be reikalo, 14 skirtingų policijos biurų Karališkajai prokuratūrai pateikė duomenų apie 2015-ųjų metų rinkimų kampanijoje konservatorių naudotą vadinamąją „autobuso schemą“. Tuomet konservatoriai, teigiama, vežiojo savo partijos narius po visą šalį ir rengė agitacijos kampanijas, kurioms išleisti pinigai nenurodyti ataskaitose.

Politikai teigė, kad tai nebuvo agitacija, tuo tarpu, partijos nariai, važinėję autobusu ir rengę susitikimus su rinkėjais, tvirtina priešingai, mat patys dalyvavę ten ir pranešę apie rinkimų pažeidimus.

Karališkoji prokuratūra paskelbė, kad bet kokie kaltinimai šioje byloje privalo būti pareikšti iki birželio 8-ąją vyksiančių vyriausybės rinkimų. Šiuo metu, teigiama, svarstomi kaltinimai daugiau nei 30-čiai asmenų.

2017 04 25 11:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt