sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Škotijos teismas atmetė prašymą blokuoti JK Parlamento darbo sustabdymą
tiesa.com
facebook nuotrauka

Škotijos teisme penktadienį žlugo pirmasis bandymas teisiniu keliu neleisti Jungtinės Karalystės (JK) ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui sustabdyti Parlamento darbą.

Škotijos aukščiausios instancijos civilinių bylų teismas Edinburge penktadienį atsisakė imtis teisinių žingsnių, kad užkirstų B. Johnsonui kelią kelioms savaitėms sustabdyti Parlamento darbą prieš spalio 31 d. numatytą šalies išstojimą iš ES.

Į Škotijos teismą kreipėsi skirtingoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų grupė. Ji prašė užtikrinti parlamentui daugiau laiko debatams, siekiant užkirsti kelią netvarkingam šalies pasitraukimui iš ES. B. Johnsonas trečiadienį paskelbė, kad ateinantį mėnesį Parlamento darbe bus padaryta beveik penkių savaičių pertrauka.

Anot premjero, jo naujai vyriausybei reikia viską pradėti nuo pradžių, kad galėtų vykdyti „drąsią ir ambicingą“ vidaus darbotvarkę po „Brexit“. Šis sprendimas supurtė JK politinę areną. B. Johnsono politiniai oponentai pareiškė, kad Parlamento darbo sustabdymas yra „perversmas“ ir „Konstitucijos pažeidimas“.

Dėl šio premjero žingsnio yra pateikti dar du skundai: vienas teismui Šiaurės Airijoje, kitas – teismui Londone. Prie skundo Londone siekia prisijungti ir buvęs ministras pirmininkas Johnas Majoras. Interneto peticiją, reikalaujančią blokuoti premjero sprendimą, ketvirtadienį jau buvo pasirašę apie 1,5 mln. žmonių.

2019 08 31 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt