penktadienis, spalio 23 d.
Skrydžių bendrovių įspėjimuose – bloga užuomina apie „Brexit“
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje registruotos skrydžių bendrovės ruošia keleiviams įspėjimus apie tai, kad po „Brexit“ gali neįvykti suplanuotos kelionės. Už tai pirkėjai negautų ir kompensacijų – jas numato Europos Sąjungos teisė.

„Brexit“ deryboms įstrigus aklavietėje vis daugiau verslo kompanijų į savo planus įtraukia ir galimybę, jog JK iš bendrijos pasitrauks be galimybės naudotis sąjungos teikiamais pranašumais.

Viena iš lengvatų, kurios britų verslas gali netekti – vadinamasis atviros erdvės susitarimas, pagal kurį ES registruotos skrydžių bendrovės moka mažesnius mokesčius, paprastėja kontrolė.

Šis susitarimas leidžia kelionėms po ES taikyti itin palankią kainodarą, todėl skrydžiai kainuoja žymiai pigiau, o keleiviai gali gauti kompensacijas už atidėtus ar vėluojančius skrydžius, dingusį ar sugadintą bagažą.

Tačiau 2019 metais viskas gali radikaliai pasikeisti, kai kurios skrydžių bendrovės netgi svarsto galimybę nutraukti skrydžius kai kuriais maršrutais – jie tiesiog taptų nepelningi, mat pasitraukimas iš atviros oro erdvės susitarimo padidintų paslaugos kainą.

Todėl JK bendrovė „Thomas Cook“ jau netrukus bilietų pirkėjams pridės ir įspėjimą, jog po 2019 metų kovo suplanuota ir įsigyta kelionė gali neįvykti ne dėl verslo kaltės.

„Nors dar nėra jokio „Brexit“ susitarimo, mes jau norime parduoti bilietus atostogų kelionėms po 2019 metų kovo, juk turime žvelgti į priekį, planuoti. Įspėjimai bus taikomi nuo kitų metų pavasario“, – sakė bendrovės atstovas spaudai.

Jeigu jokio susitarimo nebus, bendrovė yra pasiruošusi grąžinti pirkėjams pinigus, išleistus bilietams. Tiesa, kompensacijos tokiu atveju klientas negautų, nes jas reglamentuoja bendri ES teisės aktai.

Ministras pripažino: skrydžiai tarp JK ir ES gali nutrūkti

„Ryanair“ skrydžiai tarp JK ir Europos gali nutrūkti

2017 10 20 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt