antradienis, liepos 7 d.
Slapti „Brexit“ dokumentai: ES piliečiai gali nesibaiminti
tiesa.com

Iš Jungtinės Karalystės vyriausybės nutekinti slapti dokumentai rodo, kad „Brexit“ deryboms susiklosčius net ir pagal blogiausią scenarijų, šalyje gyvenantys Europos Sąjungos piliečiai neturėtų jaudintis dėl savo ateities čia.

Minėti dokumentai atskleidžia, kad deryboms pasibaigus nepasiekus jokio susitarimo („no deal“), JK valdžia imigrantams iš ES vienašališkai garantuos teisę likti šalyje, paskelbė dienraštis „The Telegraph“, kuris remiasi neatskleidžiamais šaltiniais.

Teigiama, kad tokiu būdu britų valdžia siekia ne tik pademonstruoti savo „aukštą moralinį lygį“, esą šie planai atspindi ir jos susirūpinimą dėl didžiulio darbo jėgos trūkumo – atvykėliai iš ES šalių užpildo nemažai laisvų darbo vietų įvairiose ūkio šakose.

Tokiu atveju teisę gyventi JK turintys imigrantai iš ES ir toliau būtų aprūpinami sveikatos priežiūra, pretenduotų į socialinę paramą.

Žengus tokį žingsnį JK vyriausybė tikisi tokių pačių veiksmų ir iš ES valdžios, kuri turėtų užtikrinti analogiškas teises bendrijoje gyvenantiems britams.

Vyriausybė nutekintuose dokumentuose skelbiamos informacijos nekomentuoja.

Kad „Brexit“ derybos baigsis JK ir ES neradus bendro sprendimo dėl ateities, pastaruoju metu rodo vis daugiau ženklų ir šis scenarijus tampa vis realesnis.

Kol nėra susitarimo, apie 3,5 mln. JK gyvenančių ES piliečių nėra visiškai garantuoti dėl savo ateities, mat anksčiau tvirtinta, jog „kol nėra susitarimo, tol nesusitarta dėl nieko – įskaitant ir europiečių teises šalyje po „Brexit“.

JK iš ES oficialiai pasitrauks 2019 metų kovo 29 dieną. Iki šiol abi pusės yra suderėjusios maždaug 80 proc. pasitraukimo sutarties apimties.

Viso gero, Britanija: kaip „Brexit“ verčia palikti šalį, kuri vadinama namais

2018 08 20 08:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt