trečiadienis, birželio 3 d.
Sprendžiamas Britanijos su Airijos siena klausimas
tiesa.com

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Airijos ir Didžiosios Britanijos sienos po pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimo sprendimas priklauso nuo Jungtinės Karalystės.

„Jungtinė Karalystė turi pasiūlyti konkrečių sprendinių, kurie sumažintų „Brexit“ įtaką Airijos ir Jungtinės Karalystės pasieniui“, – pareiškė E. Macronas Paryžiuje po susitikimo su Airijos premjeru Leo Varadkaru.

„Airijai tai yra svarbus elementas, taip pat nuolatinio Europos Sąjungos ir Prancūzijos dėmesio objektas“, – pridūrė Prancūzijos vadovas, pakartodamas ES poziciją, kad iniciatyvos turi imtis Londonas.

Būsimos vienintelės JK ir ES sausumos sienos – tarp JK sudėtinės teritorijos Šiaurės Airijos ir euro zonai priklausančio Airijos Respublikos – klausimas yra vienas opiausių birželį prasidėjusiose Londono ir Briuselio derybose.

Baiminamasi, kad sugrįžimas prie „griežtos“ sienos gali sukelti pavojų trapiai taikai Šiaurės Airijos provincijoje, kurią tris dešimtmečius krėtė neramumai, kol 1998 metais buvo sudarytas vadinamasis Didžiojo penktadienio taikos susitarimas.

L. Varadkaras padėkojo E. Macronui už jo „solidarumą“ ir pastangas darant viską, kad „Airijos saloje nebūtų sugrąžinta fizinė siena“.

2017 10 25 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt