antradienis, gruodžio 1 d.
Svarbi informacija: pasitikrinkite, kada yra paskutinė registracijos balsuoti jūsų gyvenamooje vietoje diena
tiesa.com
pixabay

Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose.

Svarbi informacija.
 
Jei planuojate balsuoti paštu, kviečiame užsiregistruoti www.rinkejopuslapis.lt iki žemiau nurodytos datos.
 
Priklausomai nuo valstybės pašto specifikos, šios datos atskirose atstovybėse skirtingos (sąrašas pildomas). 
 
Vėliau užsiregistravusieji balsuoti paštu nebegalės, o turės atvykti į atstovybę.
 
Paskutinė elektroninės registracijos balsuoti paštu diena: 
 
Airija – gegužės 5 d.
Austrija – balandžio 28 d.
Baltarusija – gegužės 2 d.
Čekija – balandžio 26 d.
Estija – gegužės 2 d. 
Graikija - gegužės 5 d.
Ispanija (Madridas) – balandžio 29 d.
Ispanija (Valensija) - gegužės 2 d.
Japonija - balandžio 26 d.
Kazachstanas (Astana) – balandžio 29 d.
Prancūzija – gegužės 6 d.
Suomija - gegužės 2 d.
Sovetskas - balandžio 26 d.
Ukraina – gegužės 1 d.
Vokietija – gegužės 5 d.
Čikaga – gegužės 4 d.
Ženeva - gegužės 7 d. 
Indija - balandžio 27 d.
Vašingtonas – gegužės 7 d.
Jungtinė Karalystė - gegužės 3 d. 
Lenkija – gegužės 3 d. 
Nyderlandai - gegužės 1 d.
Švedija – gegužės 3 d. 
Danija - gegužės 2 d.
Egiptas – balandžio 27 d.
Latvija –gegužės 2 d. 
Moldova – balandžio 27 d.
Turkija – balandžio 26 d. 
Los Andželas - gegužės 3 d.
Kaliningradas - gegužės 1 d. 
San Paulas - balandžio 22 d. 
Sankt Peterburgas - balandžio 27 d.
Maskva - balandžio 30 d. 
Rumunija - balandžio 28 d.
Norvegija - gegužės 1 d.
Gruzija - balandžio 28 d.
Niujorkas - gegužės 6 d.

Rinkimai – kokie ir kada?

Gegužės 12 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai, privalomasis referendumas dėl pilietybės išsaugojimo (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo) ir referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo (Seimo narių skaičiaus mažinimo).

Rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose, bus laikomi užsiregistravusiais balsavimui ir referendumuose. Gegužės 26 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas Prezidento rinkimuose.

Ar būtina iš anksto registruotis norintiems balsuoti užsienyje?

Taip. Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turi užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt. Registruotis reikia iš naujo, net jeigu anksčiau buvote įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus.

Elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Ką daryti, jeigu neturiu galiojančio paso?

Jeigu nesate praradęs Lietuvos Respublikos pilietybės, tačiau neturite galiojančio asmens dokumento, galite registruotis ir balsuoti su pasibaigusiu galioti Lietuvos Respublikos pasu ar asmens tapatybės kortele.

Kam naudojami registracijos duomenys?

Rinkėjų registracijos metu nurodyti asmens duomenys naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais: sudaryti užsienyje balsuojančių Lietuvos Respublikos piliečių sąrašus. Asmens duomenų tvarkytojas yra Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, juridinio asmens kodas 188607150, adresas: Gynėjų g. 8, Vilnius, tel.: +3705 2396902, el. paštas: rinkim@vrk.lt.

Asmens duomenys tvarkomi Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai vykdant jai pavestas viešosios valdžios funkcijas pagal Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymą ir Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą.

Dėl asmens duomenų apsaugos klausimų galite kreiptis į Asmens duomenų pareigūną Roką Stabingį, tel. +3705 2396423, el. paštas: rokas.stabingis@vrk.lt.

Iki kada galima registruotis balsavimui užsienyje?

Patariame balsavimui registruotis kuo anksčiau, bent jau iki balandžio mėn. pabaigos, ypač, jei ketinate balsuoti paštu. Priklausomai nuo jūsų buvimo valstybės pašto specifikos, registracija balsuoti gali būti baigta anksčiau, siekiant, kad balsavimo biuleteniai spėtų atkeliauti iki jūsų, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą.

Ką daryti, jei nepavyksta užsiregistruoti?

Jei nepavyksta užsiregistruoti, patikrinkite, ar teisingai nurodėte visus asmens duomenis - vardą ir pavardę parašėte lietuviškais rašmenimis, tiksliai taip, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pase: tiesiog nukopijuokite reikiamą raidę ar raides: ą, ę, į, ų, č, š, ž, ė, ū.

Telefono numeris turi būti įvestas nurodytu formatu (be skliaustelių ir brūkšnelių), turi būti pažymėti visi privalomi laukeliai. Detalią instrukciją, kaip užsiregistruoti, galite rasti čia (VRK video apie registraciją).

Jei vis tiek nepavyksta užsiregistruoti, kreipkitės į Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją: Tel. Nr. +370 620 75079, el. p. mindaugas.skackauskas@vrk.lt; el. p. tautvydas.jasinskas@vrk.lt.

Kaip galiu balsuoti asmeniškai?

Šiais metais balsavimas organizuojamas 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Papildomai piliečiai užsienyje galės balsuoti Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada).

Planuojama steigti papildomas balsavimo vietas Rytų Londone (Jungtinė Karalystė), Kings Line (Jungtinė Karalystė), Lidse (Jungtinė Karalystė), Stavangeryje (Norvegija), Melburne (Australija). Balsavimo laikas atstovybėse gali skirtis – sekite konkrečios atstovybės naujienas ir informaciją interneto svetainėse bei Facebook paskyrose.

Ką daryti, jei gyvenu valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės?

Tokiu atveju galite balsuoti paštu, registruodamiesi į jūsų buvimo šalį dengiančios atstovybės rinkėjų sąrašą. Pvz., Australijoje, Singapūre gyvenantys Lietuvos piliečiai balsuoja per Lietuvos ambasadą Japonijoje.

Lietuvos atstovybių užsienyje sąrašą galite rasti čia. Įrašykite tikslų savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą, nes šiuo adresu bus išsiųsti balsavimo dokumentai.

Būtinai pasitikrinkite Jūsų gyvenamosios vietos užsienio valstybėje taikomus pašto korespondencijos adreso rašymo reikalavimus atitinkamuose tinklalapiuose, informuojančiuose apie jūsų gyvenamosios valstybės pašto paslaugas, arba apsilankę atitinkamos atstovybės interneto svetainėje.

*VRK atkreipia dėmesį, kad tuo atveju, jeigu rinkėjai balsuoja valstybėje, kurioje nėra Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos, už balsavimo dokumentų išsiuntimą atgal į ambasadą ar konsulinę įstaigą, kuri atsiuntė balsavimo dokumentus, susimokėti turi patys rinkėjai.

Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos neatsako už užsienio valstybių pašto patikimumą.

2019 04 10 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt