pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Švaresnis oras, geresnis maistas ir stipresni socialiniai ryšiai: britai nebenori grįžti į prieškarantininę realybę

Koronaviruso plitimas privertė daugelio šalių visuomenes patirti vienus didžiausių kasdienio gyvenimo apribojimų nuo pat Antrojo pasaulinio karo, kai žmonės priversti likti namuose. Tačiau net ir tokiomis nemaloniomis sąlygomis galima įžvelgti ir teigiamų pokyčių.

Portalo „The Independent“ paviešinta Jungtinės Karalystės gyventojų apklausa parodė, kad 51 proc. apklaustųjų pajautė grynesnį orą, o 27 proc. nuo karantino pradžios dažniau lankėsi gamtoje.

40 proc. teigė, kad jie pajuto stipresnį bendruomeniškumą savo kaimynystėje, o 39 proc. pripažino, kad nuo karantino pradžios jie dažniau bendrauja su draugais ir šeima.

Ši Valstybės maisto, žemės ūkio ir kaimo reikalų komisijos užsakyta apklausa parodė, kad absoliuti dauguma gyventojų tikisi, kad šie pozityvūs pokyčiai tęsis ir po pandemijos suvaldymo, tik 9 proc. atsakius, kad jiems gerai taip, kaip buvo anksčiau.

Iš daugiau nei 4 tūkst. apklaustųjų 42 proc. teigė, kad jie pradėjo labiau vertinti maistą, o vienas iš dešimties pirmą kartą gyvenime juo pasidalijo su kaimynu.

„Šie duomenys parodė esant tikram apetitui vykti pokyčiams ir norui tautai iš šios krizės pasimokyti. Žmonės išmėgina naujus dalykus ir pastebi pokyčius namuose, darbuose ir bendruomenėse. Tai tampa ypač akivaizdu, kai yra kalbama apie maistą, žemės ūkį ir kaimą, tačiau puikiai pastebima ir kitur“, – teigė tyrimo vadovas ir Karališkojo agrokultūros universiteto profesorius Tomas MacMillanas.

„Šalia atsako į kritinę padėtį yra labai svarbu išlaikyti pokyčius, kuriuos mes darome patys ir visi kolektyviai. Taip padėsime suformuoti tokią valstybę, kurios patys norime, arba kaip mes norime išsimaitinti, kai atsigausime po šios pandemijos“, – pridūrė mokslininkas.

Šie tyrimo rezultatai sutapo su kitu tyrimu, nustačiusiu, kad apie 1,5 mln. Jungtinės Karalystės gyventojų susiduria su maisto trūkumu prasidėjus karantinui dėl tokių priežasčių kaip lėšų trūkumas ar negalėjimas gauti prekių iš parduotuvių. Tai lemia augantį į maisto bankus besikreipiančių žmonių skaičių.

„Ta pati apklausa, parodžiusi norą keistis, parodė ir gąsdinančią bei augančią maisto neužtikrintumo krizę, trims milijonams britų pritrūkstant maisto vos prasidėjus karantinui, – teigė Maisto fondo direktorė Anna Taylor. – Šie skaičiai sukuria prievolę performuoti maisto tiekimo sistemą po koronaviruso pandemijos, kad ji sugebėtų aprūpinti sveiku maistu visus, nesvarbu, kiek jie beuždirbtų.“

2020 04 21 11:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt