antradienis, rugpjūčio 16 d.
Svarstoma galimybė parskraidinti Lietuvos piliečius iš UK
BNS

Lietuvai nuo pirmadienio nutraukus oro susisiekimą su Jungtine Karalyste (JK) dėl šalyje plintančios koronaviruso atmainos, Susisiekimo ministerija svarsto galimybę parskraidinti ten esančius lietuvius specialiais reisais.

Pirmasis apie tai pranešė LRT radijas.

Pasak laikinojo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjo Dominyko Narbuto, žmonės galėtų būti pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais arba pavieniais komerciniais skrydžiais.

„Kol kas viskas yra svarstymo lygyje, yra keletas variantų, bet konkretaus sprendimo nėra priimta“, – BNS sakė D. Narbutas.

LRT radijui jis teigė, kad galės grįžti keleiviai, turintys neigiamą COVID-19 testą arba jų tyrimai bus atliekami oro uoste.

Pasak jo, dar laukiama ir bendro sprendimo iš Europos Komisijos, be to, tariamasi su Latvija ir Estija.

D. Narbutas neįvardijo, kada sprendimas galėtų būti priimtas, jį patvirtinti turėtų Vyriausybė.

„Manau, kad Vyriausybės lygmenyje bus sprendimas bet kuriuo atveju ir operacijų vadovo turėtų būti, dar dėl laiko negalėčiau pasakyti. Kadangi tik užsidarė sienos, tai dar tik pirmieji pasvarstymai, kaip tą padaryti“, – sakė ministerijos atstovas.

Anot D. Narbuto, norinčiųjų grįžti iš UK į Lietuvą prašymų kol kas ministerija gavo kur kas mažiau nei pirmojo karantino metu pavasarį, tačiau, jis teigė, kad tai dar nerodo bendro vaizdo, kiek iš viso būtų norinčių grįžti.

Lietuvoje nuo pirmadienio 4 valandos ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sprendimu įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 22 08:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt