penktadienis, birželio 5 d.
Teismas: „Brexit" palaikymo kampanija pažeidė įstatymą
tiesa.com

Didžiosios Britanijos „Brexit“ šalininkų oficialiajai kampanijai „Vote Leave“ (Balsuok už pasitraukimą) buvo skirta bauda už išlaidų taisyklių pažeidimą, antradienį paskelbė šalies Rinkimų komisija ir pridūrė, kad savo tyrimo medžiagą perdavė policijai.

Komisijos Politinio finansavimo ir priežiūros skyriaus direktorius Bobas Posneris informavo, kad buvo atliktas „išsamus tyrimas dėl „Vote Leave“ išlaidų ir agitavimo“. Taip buvo tiriama mažesnės „Brexit“ šalininkų organizacijos „BeLeave“ veikla referendumo kampanijos metu.

„Radome patikimų įrodymų, kad abi grupės turėjo bendrą planą, nedeklaravo savo bendradarbiavimo ir nesilaikė teisėtų išlaidų apribojimų“, – pareiškė B. Posneris.

„Tai labai rimti parlamento priimtų įstatymų, turinčių užtikrinti rinkimų ir referendumų sąžiningumą bei skaidrumą, pažeidimai“, – pridūrė jis.

Rinkimų komisijos ataskaitoje nurodoma, kad kampanija „Vote Leave“ viršijo 7 mln. svarų nustatytą teisėtų išlaidų limitą beveik 500 tūkst. svarų suma.

„Vote Leave“ taip pat pateikė neišsamią išlaidų ataskaitą ir apskritai nepateikė kai kurių kitų išlaidų sąskaitų.

Rinkimų komisijos taip pat sakoma, kad mados dizaino studento Darreno Grimeso įkurta organizacija „BeLeave“ kartu su Kanados skaitmeninės politinės reklamos bendrove „Aggragate IQ“ išleido daugiau nei 675 tūkst. svarų sumą pagal „bendrą planą“, sudarytą su „VoteLeave“.

„Vote Leave“ buvo skirta 61 tūkst. svarų bauda, o D. Grimesui teks sumokėti 20 tūkst. svarų.

„Tyrimo dokumentai buvo perduoti Londono policijai, siekiant išsiaiškinti, ar kuris nors asmuo padarė susijusių nusikaltimų, nepriklausančių mūsų kaip priežiūros institucijos kompetencijai“, – sakoma ataskaitoje.

2018 07 17 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt