pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Th. May leis balsuoti dėl atnaujinto „Brexit“ plano arba jo atidėjimo
tiesa.com
Flickr.com

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May antradienį pareiškė, kad Bendruomenių Rūmams kitą mėnesį bus leista balsuoti dėl išstojimo iš ES be susitarimo arba „Brexit“ atidėjimo, jei bus nepritarta jos pasiektam susitarimui su Briuseliu.

Premjerė sakė, kad jei kovą parlamentas atmes jos susitarimą su ES, įstatymų leidėjai tada balsuos dėl to, ar palikti bendriją be jokio susitarimo. Jei bus nepritarta ir šiai idėjai, tuomet įstatymų leidėjai balsuos dėl pasiūlymo prašyti ES atidėti „Brexit“.

Didžioji Britanija turi palikti ES kovo 29-ąją, tačiau vyriausybei kol kas nepavyko gauti Bendruomenių Rūmų paramos „skyrybų“ su bloku sutarčiai.

Abi šalys yra sakiusios, kad nori išvengti „Brexit“ be sutarties. Daug ekspertų tokiu atveju prognozuoja ekonominį chaosą, net perspėja dėl maisto produktų ir vaistų trūkumo ar vėl galinčios iškilti neramumų Šiaurės Airijoje grėsmės.

Dar vienas referendumas

Pirmadienį Didžiosios Britanijos pagrindinė opozicinė Leiboristų partija pareiškė esanti pasiryžusi galiausiai palaikyti antro referendumo dėl šalies narystės ES idėją, jei nebus patvirtintas pačių leiboristų planas dėl „Brexit“.

„Esame pasirengę inicijuoti ar pritarti pataisai dėl visuomeninio balsavimo, kad išvengtume žalingo „Brexit“, kurį šaliai stumia toriai“, – sakoma leiboristų lyderio Jeremy Corbyno pranešime.

Šalies žiniasklaida skelbia, kad Briuselyje svarstoma „Brexit“ atidėjimo iki 2021-ųjų galimybė. Tokią informaciją patvirtino ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) prezidentas Donaldas Tuskas.

„Manau, kad situacijoje, kurioje esame, atidėjimas būtų racionalus sprendimas, bet ministrė pirmininkė Th. May toliau tiki, kad gali išvengti šio scenarijaus“, – sakė D. Tuskas spaudos konferencijoje, surengtoje baigiantis arabų šalių ir ES viršūnių susitikimui.

ŠALTINIS: alfa.lt

2019 02 26 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt