trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Th.May nusileidžia – sutiks sumokėti £40 mlrd. „Brexit” sąskaitą
tiesa.com

Pirmadienio naktį Vyriausybėje vyko svarbus pasitarimas. Theresa May savo kabineto nariams pareiškė sutinkanti Europos Sąjungai (ES) sumokėti milžinišką „Brexit skyrybų” sąskaitą, tačiau su viena sąlyga.

Teigiama, kad premjerei pavyko sulaukti svarbiausių kabineto narių palaikymo.

Independent.co.uk teigimu, Theresa May apsisprendė sutikti su ES pateikta sąskaita siekiant kuo greičiau derybose išjudinti vandenis ir jas tęsiant pradėti diskutuoti apie ateities prekybos sandorius tarp ES ir JK, kurie šalies ekonomikai po „Brexit” taps gyvybiškai svarbūs.

JK premjerė sumokėti maždaug 40 mlrd. svarų sterlingų sąskaitą ES sutiks tik vienu atveju - užsiktinus JK naudingą laisvos prekybos susitarimą bei gerą susitarimą pereinamuoju laikotarpiu šaliai besitraukiant ir ES.

Tikimasi, kad šis Th.May žingsnis gali iš naujo atverti kelią JK ir ES deryboms, kurios, ne paslaptis, buvo pasiekusios akligatvį. Tiesa, kol kas neaišku, kaip ES sutiks Britanijos keliamą ultimatumą sąskaitą apmokėti tik tuo atveju, jei bus pasiektas naudingas tarpusavio susitarimas.

Laisvos prekybos sandoris su ES Didžiąjai Britanijai svarbus siekinat ir toliau išlikti ekonomiškai stipiria bei kestinčia valstybe.

Iki šiol Th. May teigė, kad Jungtinė Karalystė ES nemokės daugiau nei 20 mlrd. svarų sterlingų.

2017 11 21 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt