trečiadienis, liepos 8 d.
Theresa May ES viršūnių susitikime prašys pratęsti „Brexit" terminą iki liepos 30-tos dienos
tiesa.com
facebook nuotrauka

Europos Sąjungos lyderiai susitiks Briuselyje, skubiame susitikime, rengiamame spręsti, ar leisti Jungtinei Karalystei dar kartą atidėti „Brexit”.

Susitikimas ES būstinėje Briuselyje prasidės 18:00 vakaro vietos laiku šiandien, trečiadienį, balandžio 10-tą dieną.

Th. May formaliai pristatys savo prašymą trumpam, iki liepos 30-tos dienos, atidėti Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos, su galimybe, kad „Brexit” įvyks greičiau, jei jos susitarimas bus patvirtintas Jungtinės Karalystės parlamentarų.

Ministrė Pirmininkė Theresa May nori atidėti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos datą iki liepos 30 dienos. Jei to padaryti nepavyks, dabartinė Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES data - šis penktadienis, 23:00 vietos laiku, balandžio 12-ta diena.

Tai taip pat reikštų, kad Jungtinė Karalystė ES paliktų be susitarimo.

Tikimasi, kad ES parems siūlymą atidėti „Brexit”, nes Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas skatino kitus 27 lyderius paremti lankstesnį „Brexit” atidėjimą metams.

Jis siūlo, kad „Brexit” būtų leista atidėti lanksčiam periodui iki vienerių metų, tai reiškia, kad jei Jungtinė Karalystė rastų būdą išstoti iš ES anksčiau, jai tai padaryti būtų leista.

Donaldas Tuskas teigė, kad „nei vienai pusei neturėtų būti leista jaustis pažemintai”.

Iki šiol Jungtinės Karalystės parlamentarai visus kartus atmetė Th. May su Europos Sąjungos lyderiais pernai pasiektą susitarimą, tad Ministrei Pirmininkei tenka prašyti ES pratęsti išstojimo iš ES terminą tam, kad būtų išvengta „Brexit” be sutarties.

Tam, kad leidimas atidėti „Brexit” būtų priimtas visos ES šalys narės turi tam pritarti.

Th. May į Belgiją išskris šią popietę, po kas savaitę rengiamo susitikimo su opozicijos lyderiu Jeremiu Corbynu Bendruomenių Rūmuose.

2019 04 10 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt