sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Theresa May prabilo apie studentų mokslo paskolų mažinimą
tiesa.com

Prispausta prie sienos ir iš visų pusių puolama Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May, prakalbo, kad reikėtų sumažinti mokestį už paskolas, kurias studijų metais moka jaunimas. Tai tarsi gelbėjimosi šiaudas norint prisijaukinti priešiškai šios politikės atžvilgiu nusiteikusį jaunimą.

Niekam ne paslaptis, kad didžioji dalis JK studijuojančių studentų turi valstybės paskolą, kurią turės pradėti grąžinti tuomet, kai pabaigs mokslus.

Vieneri metai universitete, valstybei išlaikant studentą, kainuoja 9 tūkst. Svarų sterlingų. Per tris metus, tiek kiek oficialiai trunka mokslo metai JK, valstybė už studentą sumoką 21 tūkst. svarų sterlingų. Paskaičiavus, kiek studentų turi tokias paskolas, suma susidaro įspūdinga.

Būtent dėl to, kad valstybė kurį laiką patiria nuostolį negaudama atgal, studentams tenka mokėti milžiniškas palūkanų normas, kurios neretai siekia ir 6 procentus.

JK premjerė prakalbo, kad būtina atidžiai peržiūrėti įstatymą įpareigojantį studentus mokėti valstybei.

JK esant pusiaukelėje skyrybose su Europos Sąjunga, šis studentų finansavimo klausimas tampa itin aktualus. Jeigu Theresai May pavyktų sumažinti mokesčius studentams, tuomet yra daug šansų, kad tai padėtų politikei laimėti jaunimo simpatijas rinkimų metu.

2017 09 10 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt