šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Trys ketvirtadaliai Didžiosios Britanijos piliečių, pilnametystės sulaukusių po 2016 metų sprendimo, siunta: būtų nesąžininga, jei nebūtų atsižvelgta į mūsų balsą
tiesa.com
pixabay.com

Tyrime buvo apklaustos dvi gyventojų grupės: tie kurie 2016 metais buvo per jauni balsuoti ir tie, kurie buvo sulaukę balsavimo amžiaus, tačiau pasirinko nebalsuoti iš viso. Apie 72 procentus gyventojų, kurie 2016 metų referendume buvo per jauni balsuoti mano, kad būtų nesąžininga, jei Didžioji Britanija išstotų iš ES, nesuteikusi jiems šanso nubalsuoti šiuo klausimu.

Pasak naujos gyventojų apklausos, 74 procentai žmonių, kurie buvo per jauni balsuoti 2016 metų Brexito referendume, pasiekė balsavimo amžių ir teigia, kad jeigu būtų daromas antras viešasis balsavimas, jie pasisakytų prieš išėjimą iš Europos Sąjungos.

Naujųjų rinkėjų dalį sudaro – apie 2 mln. jaunų žmonių, tarp jų 74 procentai teigia, kad jie tikrai dalyvautų referendume sprendžiant Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES klausimą.

Apklausa, atlikta „BMG“ bendradarbiaujant su „Anti-Brexit“ jaunimo grupėmis, teigia, kad dabartinio jaunimo balsavimas, bet kurioje antroje kampanijoje, būtų labai svarbus ir galėtų ženkliai padidinti šansus Didžiajai Britanijai likti ES.

Tik 3 procentai šios demografinės apklausos žmonių mano, kad Britanijos padėtis pasaulyje pasitaisė nuo 2016 metų Birželio mėnesio.

Kiti apklausos duomenys rodo, kad tik 4 procentai šios amžiaus grupės žmonių, susisiekė su savo vietos parlamento nariais aptarti Brexito klausimo.

Jaunųjų rinkėjų dalis, kuri išreikštų didelį nepasitenkinimą jeigu Didžioji Britanija išeitų iš ES be viešo balsavimo, yra žymiai didesnė už tą, kuri būtų patenkinta tokiu sprendimu. Santykis šokiruojantis: 55% ir 9%.

„For Our Future’s Sake“ atstovė Kira Lewis, sakė: „ Jaunimas yra įsiutęs, kad vyresnės kartos sprendžia jų ateities likimą, dėl to Kovo 23 dieną žygiuosime reikalaudami antro balsavimo.“

„Our Future, Our Choice“ įkūrėja Laura Spirit teigė: „Vyriausybė nepadarė nieko, kad numalšintų jaunų žmonių nerimą dėl Brexito. Štai kodėl šis klausimas vienija mus labiau, nei bet kuris kitas.“

2019 03 10 17:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt