antradienis, spalio 26 d.
„Uber“ suteiks JK vairuotojams darbuotojų statusą
BNS

JAV pavėžėjimo paslaugų milžinė „Uber“ antradienį pranešė, kad vairuotojams Jungtinėje Karalystėje (JK) suteiks darbuotojų statusą su numatytomis garantijomis, įskaitant minimalaus atlyginimo garantiją.

Tai pirmasis pasaulyje toks JAV pavėžėjimo paslaugų įmonės žingsnis.

Praėjus kelioms savaitėms po aukščiausio teismo sprendimo, galinčio turėti didelės įtakos didžiulei JK „laisvai samdomų darbuotojų ekonomikai“, kurią sudaro 5,5 mln. žmonių, „Uber“ teigė, kad jos vairuotojai taip pat gaus atostoginius ir kad bus atliekami atskaitymai pensijai.

Tai yra didžiulis įmonės, teisme tvirtinusios, kad vairuotojai yra savarankiškai dirbantys asmenys, verslo modelio pokytis.

Nuo trečiadienio „daugiau nei 70 000 vairuotojų JK bus laikomi darbuotojais, kurie, teikdami „Uber“ paslaugas, uždirbs bent jau minimalų pragyvenimo dydį“, sakoma bendrovės pranešime.

„Tai yra grindys, o ne lubos, ir vairuotojai galės uždirbti daugiau“, – pridūrė bendrovė.

Praėjusį mėnesį JK teismas nusprendė, kad „Uber“ vairuotojai turi teisę turėti darbuotojų teises.

Sprendimas užbaigė užsitęsusią teisinę kovą tarp JK vairuotojų ir „Uber“.

„Uber“ teigė planuojanti imtis veiksmų, susijusių su darbuotojų teisėmis, kurie „reiškia, kad vairuotojai uždirbs turėdami didesnį saugumą, leisiantį jiems planuoti savo ateitį, kartu išlaikant lankstumą, kuris yra neatsiejamas nuo privačios samdos sektoriaus“.

Sprendimas, nulemsiantis didesnes „Uber“ išlaidas, priimtas tuo metu, kai pavėžėjimo paslaugų paklausa sumenko dėl COVID-19 pandemijos, nepaisant išaugusios maisto pristatymo paslaugos „Uber Eats“ paklausos.

„Uber“ nemano, kad atlygio vairuotojams taisyklių pasikeitimas turės įtakos jos grynosioms pajamoms šiais metais, sakoma bendrovės paraiškoje rinkos reguliuotojai.

„Supratome, kad tokios platformos, kaip mūsų, skirtingose ​​šalyse turės veikti skirtingai“, – teigė „Uber“ vadovas Dara Khosrowshahi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 17 14:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt