trečiadienis, liepos 6 d.
Uniformų laidotuvėse nedėvės
Alfa.lt

Britanijos karališkosios šeimos atstovai per princo Philipo laidotuves vilkės civiliniais drabužiais, kad būtų išvengta nepatogių svarstymų, kurie princai turi teisę dėvėti karinę uniformą, ketvirtadienį pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida.

Praėjusį penktadienį mirusio Edinburgo kunigaikščio laidotuvės vyks šeštadienį į vakarus nuo Londono esančiuose Vindzoro rūmuose, juose dalyvaus tik 30 žmonių, dauguma – artimiausi šeimos nariai.

Kaip pranešė bulvarinis laikraštis „The Sun“ ir kitos žiniasklaidos priemonės, karalienė Elžbieta II priėmė sprendimą, kad visi karališkosios šeimos atstovai laidotuvėse dėvės civilinius drabužius.

Priešingu atveju laidotuvėse neliktų nepastebėta, kad buvęs britų kariuomenės kapitonas princas Harry neteko savo karinių garbės titulų po to, kai pernai netikėtai išsižadėjo karališkosios šeimos nario pareigų.

Pareigų atsižadėjęs Harry su savo sutuoktine Meghan persikėlė į Kaliforniją.

Nors karalienės vaikaitis Harry dalyvavo dviejose misijose Afganistane, jis gali dėvėti tik kostiumą, puoštą medaliais, gautais tarnybos metu.

Kita priežastis, dėl kurios atsisakoma uniformų, gali būti monarchės antrasis sūnus princas Andrew, buvęs Karališkojo jūrų laivyno sraigtasparnio pilotas, dalyvavęs 1982 metų kare dėl Folklando salų.

Andrew 2019 metais atsitraukė nuo karališkųjų pareigų, kilus visuomenės pasipiktinimui po vieno jo interviu, kuriame princas teisino savo draugystę su dabar jau velioniu JAV finansininku Jeffrey Epsteinu, nuteistu už lytinius nusikaltimus.

Savo 60-mečio proga Andrew turėjo gauti garbės admirolo titulą, tačiau jo taip ir nesulaukė.

Laikraštis „The Daily Telegraph“ pranešė, kad karališkoji šeima daug diskutavo, kaip nuraminti būgštavimus, kad šeima gali pasijusti nepatogiai, jeigu Andrew ir Harry – vieninteliai karštuosiuose taškuose tarnavę karališkosios šeimos nariai – laidotuvėse bus be uniformų.

Pasak laikraščio, galiausiai sprendimą priėmė pati karalienė. „The Sun“, cituodamas rūmams artimus šaltinius, taip pat patvirtino, kad Elžbieta II „asmeniškai įsikišo“ ir pasiūlė nustatyti reikalavimą dėvėti civilinius drabužius.

Harry dalyvavimas laidotuvių ceremonijoje bus pirmas viešas pasirodymas su kitais karališkosios šeimos nariais po to, kai jis ir Meghan davė skandalingą interviu televizijai, apkaltindami neįvardintus karališkosios šeimos atstovus rasizmu.

2021 04 15 20:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt